Časté otázky pred kúpou tepovača

Čo vás mohlo zaujímať pre kúpou tepovača 

Chcete si kúpiť tepovač ? Prečítajte si najprv časté otázky pred kúpou tepovača

Umývacie vysávače sa tešia čoraz väčšej obľube, ale ich známosť je ešte stále dosť nízka. Preto je celkom bežné, že pri vyhľadávaní čistiacich zariadení sa v dôsledku mnohých informácií objavujú mnohé otázniky. Čo presne robí umývací vysávač? Na čo ho môžem použiť? Aby tieto otázniky zanikli, zhromaždili sme pre vás tie najčastejšie otázky a zodpovedali ich.

Čo je umývací vysávač – tepovač ?

Umývací vysávač je multifunkčné zariadenie, ktoré zvyčajne kombinuje funkcie odsávania prachu, stierania / čistenia a sušenia v jednej operácii. Toto sa často stáva v prípade ako „3 v 1“. S umývacím vysávačom teda počas vysávania aj umývate podlahu v mokrom režime.

Čo dokáže umývací vysávač?

Umývacie vysávače sú všestranné zariadenia. V prvom rade ste zvyknutí na čistenie podláh. Môžu to byť kobercové podlahy, ale aj tvrdé podlahy, ako sú parkety, lamináty a dlaždice. Mnohé podložky sú vhodné aj na čistenie čalúneného nábytku a iných textílií a môžu tiež čistiť pohovky, matrace alebo automobil.

Časté otázky pred kúpou tepovača
Časté otázky pred kúpou tepovača

Ako funguje umývací vysávač?

Väčšina zariadení funguje ako tzv. postrekovače. To znamená, že striekajú vodu so zvýšeným tlakom na podklad a tým sa uvoľňujú nečistoty. Táto extrahovaná nečistota je potom odsávaná priamo. Vzhľadom k tomu, že zásobovanie vodou je zvyčajne umiestnené priamo za prísavkou, musia byť tieto podložky vždy obrátené priamo k telu. Niektoré drahšie zariadenia pracujú namiesto toho s aktívne rotujúcimi kefami. Nečistota sa neuvoľňuje tlakom vody, ale pohybom kefy. V aplikácii sú o niečo pružnejšie.

Ktorý je najlepší umývací vysávač?

Na túto otázku nemožno odpovedať tak úplne. V závislosti od účelu aplikácie a osobných požiadaviek sa môžu použiť veľmi rôzne zariadenia. Pred zakúpením by ste sa mali spýtať, čo je pre vás najdôležitejšie. Mal by byť obzvlášť vhodný na čistenie kobercov? Uprednostňujete ľahkú manipuláciu? Pri tom vám pomôže naše poradenstvo pri nákupe.

Koľko stojí umývací vysávač?

Rovnako ako u väčšiny elektrických spotrebičov, cena vysávačov sa značne líši. Lacné vstupné modely sú už dostupné pod 100 EUR. Väčšina modelov je v cenách od 200 € do 300 €. Niektoré prémiové zariadenia stoja až do 400 €.

Čo je lepšie: Umývací vysávač alebo parný čistič?

Umývací vysávač alebo parný čistič? Na túto otázku je možné odpovedať len podľa možností. V závislosti od aplikácie môže byť vysávač aj parné zariadenie rozumným nákupom. Vysávač má tú výhodu, že môže byť použitý pre všetky druhy podláh. Na druhej strane parný čistič nie je vhodný pre podlahy citlivé na teplotu (napríklad plast) kvôli vysokej teplote pary. Klasické parné čističe navyše nemajú funkciu odsávania. Nečistota je tak vyriešená, ale nie je odstránená – tu je umývanie výhodou. Parný čistič je však všeobecne vhodnejší na čistenie terás a vstupov do dvorov. Čistenie textílií zvládnu obe zariadenia. Para preniká hlbšie a zabije napríklad roztoče. Na tento účel je možné použiť vysávač na efektívnejšie čistenie povrchu a tiež na absorbovanie rozpustených nečistôt.

Čo je to parný vysávač?

Parný vysávač je dobrým kompromisom medzi vysávačom a parným čističom. Na rozdiel od parného čističa takéto zariadenie súčasne nasáva nečistoty. Bissell Vac & Steam 1977N je taký vysávač, ktorý má aj funkciu stierania.

Mám si radšej zakúpiť umývací vysávač alebo čistič kobercov?

Umývací vysávač, čistič kobercov alebo sprejový extraktor? Na túto otázku možno odpovedať s pohľadom na požadované oblasti použitia. Ak naozaj chcete čistiť len koberce, nákup čističa na koberce pravdepodobne najrozumnejší. Keďže byt alebo dom majú zvyčajne rôzne podlahy, určite by ste mali zvážiť nákup umývacieho vysávača. Aj keď zvyčajne stojí trochu viac, prináša neuveriteľnú hodnotu a dosiahne, že každý povrch bude čistý. Zostavili sme pre vás niektoré umývacie vysávače pre koberce a čalúnený nábytok.

Tepovače

Kärcher Puzzi 10/1
Kärcher Puzzi 8/1 C

Viacúčelové vysávače s tepovačom

Thomas Boxer
Philips PowerPro Aqua FC6409/01
Philips PowerPro Aqua FC6404/01
Thomas AQUA+ Allergy & Family
Bissell SpotClean
Numatic George Universal-Sauger GDE371-2
Thomas AQUA+ Multi Clean X8 Parquet
Thomas AQUA+ Multi Clean X10 Parquet
Kärcher Waschsauger SE 6.100

Doporučené články Vyberáme tepovač 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.