Kärcher SE 4001

Tepovač pre domácnosť Kärcher SE 4001

 

Kärcher SE 4001 je tepovač – extraktor a má rôzne využitie. Používa sa na čistenie kobercov, rohožiek, schodov s kobercovými povrchmi, čalúnenia, PVC, linolea, prírodného kameňa, keramickej dlažby, prestavby, alebo na čistenie auta.

Sucho-mokrý vysávač, tak by sa dal jednoducho popísať Kärcher SE 4001. Ak chcete mať neustále čisté koberce, čalúnené kreslá či interiér auta, je premýšľanie o sucho-mokrom vysávači správne. Ide totiž o čistič čalúnenia ale aj tvrdých plôch.

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpiť – Overené eshopy

 

Kärcher SE 4001
Tepovač pre domácnosť Kärcher SE 4001

Kärcher SE 4001 viacúčelový vysávač

 

Nech sa snažíte akokoľvek, čalúnenie či koberce nikdy dlhodobo neudržíte čisté. Preto je ideálne mať rýchleho pomocníka ktorý sa navyše jednoducho používa.

Napríklad koberce v bežnej domácnosti, sú namáhané, potrebujú preto poriadne očistiť a oživiť.

Extrémne namáhané pritom môžu byť koberce v domácnosti s malými deťmi či domácimi miláčikmi. Nemusíte sa preto vzdávať kobercov či čalúnenia, ktoré sa vám páči, s tepovačom sa dajú hravo udržať čisté.

Bežný vysávač vám látkové povrchy nepomôže dlhodobo udržať vzhľadné, naopak tepovač to dokáže. Navyše čalúnené povrchy čistí do hĺbky, nie len „pre efekt“ na povrchu.

Tepovač je dobrá voľba pre domácnosť, ktorú trápia znečistené látky na nábytku či zaprášené a namáhané koberce. Poďme sa teraz spolu pozrieť na detailné ohodnotenie prístroja.

Predstavíme si plusy aj mínusy. Aby ste vedeli čo kupujete, vyskúšali sme tepovač najprv za vás.

Kärcher SE 4001 – Recenzia

 

Pozitíva

 

Hlavnou výhodou čističa Kärcher SE 4001 je čistá voda – teda, že sa na čistenie využíva iba čistá voda z nádrže na ňu určenú. Nádrž na špinavú vodu je oddelená, preto sa nemusíte báť, že nakoniec budete čalúnenie tepovať znečistenou vodou.

Vďaka tomu sa znečistenie ale aj účinne odstraňuje. Zásobník na čistú vodu aj nádobka na znečistenú je dostatočne veľká. Vďaka tomu môžete na jedno použitie vyčistiť aj väčšiu sedaciu súpravu či celý interiér auta.

Deklarovať môžeme aj čistenie do hĺbky vlákien ktoré deklaruje výrobca. Zabezpečuje to vylepšená technológia trysiek. Pozitívom je aj jednoduchá manipulácie pri ktorej sa „nenarobíte“. Celý tepovať nie je ťažký, takže manipuláciu s ním zvládnu aj malé deti.

Sací výkon je relatívne vysoký, čo znamená, že tepovanie je kvalitné a zároveň efektívne. Väčšia savosť a výkon ale neznamená, veľký odber energie,

Výhodou je možnosť nastaviť si mokré ale aj suché vysávanie. Mokré vysávanie, alebo tepovanie síce používa dostatok vody aby sa látky dobre vyčistili, ale vodu späť efektívne vysaje. To zaručí rýchle uschnutie čalúnení po vytepovaní.

Vďaka tomu sa nemusíte obávať vyčistiť napríklad sedaciu súpravu aj v chladnejšom počasí, kedy by pri ručnom tepovaní schla aj niekoľko dní. Rovnako výrobok nespôsobí to, že by prostriedok na čistenie zbytočne priveľa penil.

Ak by ste výkon a účinok Kärcher SE 4001 porovnali s inými typmi tepovačov, ktoré poznáme najmä z profesionálnej rady, zistíte, že tento tepovať ich hravo dobieha.

Zárukou je aj dobrá značka tepovača, vďaka tomu máte jednoduchý prístup k servisu, náhradným dielom či doplnkom, ktoré sa dajú dokúpiť zvlášť.

Za veľkú výhodu považujeme sucho-mokré použitie. Teda že výrobok sa dá variabilne používať.

Na trhu je aj podobná verzia  Karcher SE 4002, aj tú však zákazníci tak pozitívne ako SE 4001. Výhodou tohto typu je zároveň aj ľahké zloženie do stavu, kedy výrobok môžete bez problémov používať.

Mokro-suchý vysávač je navrhnutý tak, aby bol pre zákazníkov jednoducho použiteľný. Dokazuje to aj fakt, že tepovač nie je zbytočne veľký. Jeho skladnosť určite oceníte.

Pridanou hodnotou multifunkčnosti je možnosť vysávať neporiadok či prach do papierových tašiek. Ak si z predajných doplnkov vyberiete skladaný filter, nemusíte nič meniť pri prechode medzi suchým a mokrým vysávaním.

Ak máte čalúnenie či látku príliš znečistenú, môžete tepovať, alebo mokré vysávanie, použiť aj viackrát za sebou. Látku to nezničí ani neznehodnotí.

Vďaka rýchlemu uschnutiu nemusíte pridlho vyčkávať, aby si tepovanie opätovne vykonali. Nemusíte pritom používať odporúčaný čistič, ale akýkoľvek váš obľúbený.

 

Čo nás sklamalo

 

Ako každý výrobok, aj tento tepovať má svoje muchy. Pri Kärcher SE 4001 sa hadica na rozprašovanie vody nasadzuje ťažšie a chce to trošku zručnosti.

Rovnako sa neľahko odníma hadica po dokončení čistenia, keď potrebujete vyprázdniť nádobu so špinavou vodou.

Medzi doplnkami nenájdete nástavec na takzvané mäkké čalúnené povrchy. Ak takéto povrchy chcete čistiť, je nutné nástavec dokúpiť.

Nevýhodou je rovnako to, že sa napájací kábel nedá navíjať, ako sme pri vysávačoch zvyknutí. Musíte ho teda prácne zmotať a zavesiť na háčik. Rovnako môže odradiť aj to, že aby ste tepovač spustili, musíte zapojiť niekoľko komponentov.

Nepohodlne sa tiež vylieva znečistená voda zo zásobníku.

Riešením by bolo, keby výrobca okraje vytvaroval tak, aby sa voda nádoby jednoduchšie vylievala.

V nádobe s čistou vodou do ktorej vlievate čistiaci prostriedok nie je naznačená ryska ktorá by signalizovala, koľko vody v nádobke môže byť.

Koľko vody do prístroja naliať tak musíte odhadnúť. Prekvapiť vás môže aj stručný manuál, alebo príbalový leták.

Všetky potrebné informácie sa síce dajú dohľadať na internete, ale je to nepohodlné. Nepríjemné prekvapenie môže nastať po zapojený mokro-suchého vysávača. Pri používaní môže byť hlučnejší.

Negatívne hodnotíme aj materiál z ktorého je vysávač vyrobený. Plasty nepôsobia tak, že by sa ľahko neopotrebovali.

 

Kärcher SE 4001 – Naše hodnotenie

 

Ak teda hľadáte prístroj, ktorý by ste mohli využívať na mokré aj suché vysávanie, siahnite po Kärcher SE 4001.

Mokro-suchý vysávač kombinovaný s tepovacím prístrojom dosahuje veľmi dobré výsledky čistenia na všetkých plochách. Najviac ho musíme pochváliť za vysoký sací výkon , pretože pri tepovaní , boli koberce takmer suché. .

Poteší vás aj priaznivá cena, podobný prístroj s rovnakým výkonom za 170 eur nekúpite. Ide teda o lacnejší efektívny vysávač, ktorý dokáže čistiť nielen koberce, ale aj tvrdé podlahy a čalúnenie , no najlepšie výsledky ma pri tepovaní.

Ak budete tepovať aj sedačky  tak potom je nutné dokúpiť tepovaciu hadicu na mäkké čalúnenie, stále to  však vašu peňaženku nezaťaží tak ako verzie Kärcher SE 4002. Odpustiť preto môžeme aj menej kvalitné materiály z ktorých je prístroj vyrobený , pretože má dobrý pomer ceny a výkonu.

 

Kde ho možno použiť?

 

Tepovač sa dá použiť na čistenie kobercov, rohoží, akéhokoľvek čalúnenia či schody s kobercovým povrchom. Vyčistiť sa však s ním dá aj linoleum, prírodný kameň či keramické dlažby. Ide teda o profesionálny prístroj, ktorý je zároveň výborný pomocníkom v domácnosti.

Aj keď výrobca deklaruje, že ide najmä o čistič kobercov, Kärcher SE 4001 je možné použiť na akékoľvek povrchy

Rovnako by nemalo byť problémom čistiť dlaždice a spári medzi nimi. Pozor by som si však dávala pri používaní na parketách, laminátových či vinylových podlahách. Pre tieto typy povrchov sú lepšie prístroje na ne určené.

 

Dizajn a ovládanie

 

Prevedenie vysávača a zároveň tepovača je typické pre značku Kärcher. To znamená použitie žltej a čiernej. Mokro-suchý vysávač má ideálnu veľkosť na vysávanie či tepovanie. Používať ho na denné vysávanie vám môže trošku obťažovať.

Predsa len musí byť prístroj dostatočne veľký aj kvôli nádobkám s vodou. Ovládanie aj používanie zvládnu všetky, dokonca aj deti. Jednoduchý dizajn a možnosť poskladať si prístroj zjednodušuje aj jeho čistenie.

Každá časť sa dá oddeliť a tým pádom aj vyčistiť. Keďže tepovať odstraňuje nečistoty, aj sám sa tak môže znečistiť. Preto je správna starostlivosť a pravidelné čistenie dôležité. Na čistenie používajte produkty, ktoré odporúča výrobca. Predĺžite tak životnosť prístroja.

 

Prislušenstvo

 

Vďaka rozsiahlemu príslušenstvu sa môže tento stroj používať aj ako plnohodnotný mokro-suchý vysávač.
· Hadica na tepovanie a extrakciu s držadlom, 2 m, 35 mm

· Trubice na tepovanie a extrakciu, 2, 0.5 m, 35 mm

· Tepovacia hubica s násadou na tvrdé plochy

· Štrbinová hubica

· Hubica na čalúnenie

· Papierové filtračné vrecko, 1

· Penový filter

· Čistič kobercov RM 519 (100 ml)

· Nárazník

· Pohodlné držadlo 3 v 1

· Odkladanie príslušenstva na stroji

· Odkladacia plocha pre malé diely

Výbava

Hadica na tepovanie a extrakciu s držadlom, 2 m, 35 mm
Trubice na tepovanie a extrakciu, 2, 0.5 m, 35 mm
Tepovacia hubica s násadou na tvrdé plochy
Štrbinová hubica
Hubica na čalúnenie
Papierové filtračné vrecko, 1
Penový filter
Čistič kobercov RM 519 (100 ml)
Nárazník
Pohodlné držadlo 3 v 1
Odkladanie príslušenstva na stroji
Odkladacia plocha pre malé diely

 

Technické údaje

 

Vákuum (/kPa) 210 / 21
Prietok vzduchu (l/s) 70
Nádrž na čistú/špinavú vodu (l) 4 / 4
Príkon turbína/čerpadlo (W) 1400 / 40
Objem nástreku 1
Tlak nástreku (bar) 1
Pracovná šírka (mm) 230
Druh prúdu (V) 220 / 240 / 50 / 60
Hmotnosť bez príslušenstva (kg) 7,8
Rozmery (d x š x v) (mm) 441 x 386 x 480

 

pozrite si dalšie tepovače od firmy Karcher 

 

Porovnajte ceny na Heuréke.sk 

Kde kúpiť – Overené eshopy

4 thoughts on “Kärcher SE 4001

 • Radovan

  Super stranka, konecne volaco, co tu este nebolo. Vdaka tejto stranke sa mi lahsie rozhoduje, ktory tepovac kupim. Vdaka za to.

  • Tepovače.eu

   Pokiaľ ide o parametre obidvoch vysávačov, sú rovnaké. Rozdiel je v samotnej konštrukcii.

   Vysávač SE 4001 má odpojiteľnú hadicu na odsávanie, zatiaľ čo v SE 5.100 je hadica integrovaná do sacieho potrubia.

   Okrem toho má SE 5.100 plochý vlnitý filter, ktorý vám umožní pracovať v suchu a vlhku bez toho, aby ste museli meniť filter. Štandardná 4001 zariadení je k dispozícii iba penový filter( Všimnite si, že nádrž a príslušenstvo musia byť suché, aby sa nelepili.)

   Model SE 5.100 je pohodlnejší vďaka systému dvoch oddelených nádrží vo vysávači – kvôli znečistenej vode a čistej vode. Vďaka tomu môžete ľahko vyprázdniť špinavú vodu, pričom len jedno vedro, bez toho by celý vysávač, ako je to v prípade SE 4001 (špinavá voda sa zhromažďuje v hlavnej nádrži).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.