Kärcher SE 4002

Tepovač nielen na koberce Kärcher SE 4002

Kärcher SE 4002 vysávač na suché hmoty, tepovač – extraktor na báze mokro-suchého vysávača dosahuje veľmi dobré výsledky čistenia na textilných a tvrdých povrchoch, ako je napr. PVC, linoleum, prírodný kameň, keramická dlažba. Pomocou tejto špeciálnej hubice je umožnené čistenie do hĺbky vláken a vzniknutým vákuom sú čistené plochy opäť použiteľné až o 50% rýchlejšie ako u konkurencie. Stroj je použiteľný aj ako mokro-suchý vysávač.

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpite – Overené eshopy

 

Kärcher SE 4002
Tepovač na koberce Kärcher SE 4002

Popis

Stroj s princípom nástreku a extrakcie na základné čistenie kobercov a tvrdých podláh. Vďaka prídavnému príslušenstvu je použiteľný aj na čistenie čalúnenia a ako mokro-suchý vysávač.

Tepovač – extraktor SE 4002 na báze mokro-suchého vysávača dosahuje veľmi dobré výsledky čistenia na textilných a tvrdých povrchoch, ako je napr. PVC, linoleum, prírodný kameň, keramická dlažba. Ktoré boli ešte vylepšené novo vyvinutou technológiou hubíc.

Pomocou tejto špeciálnej hubice je umožnené čistenie do hĺbky vláken a vzniknutým vákuom sú čistené plochy opäť použiteľné až o 50% rýchlejšie ako u iných tepovačov. Stroj je použiteľný aj ako mokro-suchý vysávač. Na rozdiel od svojho predchodcu (SE 4001) disponuje SE 4002 komfortným systémom 2 v 1: t.j. hadica na tepovanie a extrakciu je umiestnená na sacej hadici a sacej trubici. Navyše je stroj vybavený hubicou na tepovanie čalúnenia. Má odnímateľnú a voči nárazom odolnú nádrž na čistú vodu, ktorá môže byť umiestnená zavesením na nárazníkovej lište. Špeciálne odkladanie príslušenstva a ergonomická rukoväť s funkciou zatvárania umožňuje zjednodušenú manipuláciu.možňuje zjednodušenú manipuláciu.

Všeobecné parametre

veľmi dobré výsledky čistenia na textilných a tvrdých povrchoch, ako je napr. PVC, linoleum, prírodný kameň, keramická dlažba.
vylepšené novo vyvinutou technológiou hubíc.
špeciálna hubica – umožnené čistenie do hĺbky vláken a vzniknutým vákuom sú čistené plochy opäť použiteľné až o 50% rýchlejšie ako u podobných strojov
Stroj je použiteľný aj ako mokro-suchý vysávač.
Na rozdiel od svojho predchodcu (SE 4001) disponuje SE 4002
komfortným systémom 2 v 1: t.j. hadica na tepovanie a extrakciu je umiestnená na sacej hadici a sacej trubici.
Navyše je stroj vybavený hubicou na tepovanie čalúnenia.
Má odnímateľnú a voči nárazom odolnú nádrž na čistú vodu, ktorá môže byť umiestnená zavesením na nárazníkovej lište.
Špeciálne odkladanie príslušenstva a ergonomická rukoväť s funkciou zatvárania umožňuje zjednodušenú manipuláciu.

Výbava

Hadica na tepovanie a extrakciu s držadlom, 2 m, 35 mm
Trubice na tepovanie a extrakciu, 2, 0.5 m, 35 mm
Tepovacia hubica s násadou na tvrdé plochy
Tepovacia hubica s násadou na čistenie čalúnenia
Štrbinová hubica
Hubica na čalúnenie
Papierové filtračné vrecko, 1
Penový filter
Čistič kobercov RM 519 (100 ml)
Nárazník
Pohodlné držadlo 3 v 1
Odkladanie príslušenstva na stroji
Odkladacia plocha pre malé diely

Technické údaje

Vákuum (/kPa) 210 / 21
Prietok vzduchu (l/s) 70
Nádrž na čistú/špinavú vodu (l) 4 / 4
Príkon turbína/čerpadlo (W) 1400 / 40
Objem nástreku 1
Tlak nástreku (bar) 1
Pracovná šírka (mm) 230
Druh prúdu (V) 220 / 240 / 50 / 60
Hmotnosť bez príslušenstva (kg) 7,8
Rozmery (d x š x v) (mm) 441 x 386 x 480

Recenzia 

Kúpili sme nový vysávač Kärcher SE 4002. Hľadali sme ideálny pomer kvality a ceny a predovšetkým umývanie kobercov.

Keďže máme dvoch psov a dve deti, ktoré sa neustále chodia do záhrady a spať do domu , vybrali sme možnosť silnejšieho a veľmi odolného vysávača.

Vysávame každý deň a približne každé dva mesiace koberce po celom dome i čistíme.

Popis a postrehy

Vysávač Kärcher SE 4002 je naozaj multifunkčný a má vynikajúce výsledky v suchom aj mokrom čistení. Vlákna koberca alebo poťahu sedačky sú čisté do hĺbky a v porovnaní s ostatnými vysávačmi sú vo veľmi krátkom čase suché.

Vysávať môžete okrem suchých nečistôt a prachu a tekutiny. Vysávač tiež obsahuje i odnímateľnú nádrž na vodu s čistiacim prostriedkom, čo vám uľahčuje čistenie kobercov. Nádobu jednoducho oddeľte od stroja a pohodlne ju naplňte z kohútika v kúpeľni a pridajte prostriedok na čistenie kobercov.

Všetky prídavné nádstavce sú pripojiteľné k samotnému stroju, čo umožnuje jednoduchú manipuláciu. Okrem toho sú všetky časti príslušenstva vždy na dosah ruky.

Tento model je vyrobený z veľmi odolného plastu v čierno-žltej kombinácii.

Celý vysávač sa skladá z dvoch základných častí. Vrchná časť s motorom, ovládacími tlačidlami a filtrom na mokré vysávanie . Spodná časť je vlastne nádrž s rukoväťou a kolieskami pre ľahké ovládanie vylievania.

Hadička, ktorá privádza čistiaci roztok do čistiacej hubice, je pevne zakomponovaná do hadice, čo veľmi uľahčuje prácu, pretože sa nemusíte obťažovať pridržovaním ďalšej hadičky.

K príslušenstvu vysávača patrí hubica na vysávanie, hubica na čistenie kobercov, menšia hubica na čistenia čalúnenia v aute , hubica na vysávanie škár a malých priestorov, malá hubica na čistenie menších plôch.

Pokiaľ chcete vysávať na sucho , inštalácia prachového vrecka na prach je veľmi jednoduchá a zvládne ju bez problemov každý.

Ako sa pracuje s týmto vysávačom

Vysávač je určený na vysávanie väčších plôch, takže jeho používanie na dlhú dobu nie je pre neho najmenší problém, motor sa neprehrieva. Perfektne sa sním manipuluje vďaka niekoľkým kolieskam na spodnej strane nádrže, prejdú aj nižší prah.

Hadice do seba zapadajú pomocou klipsov a držia veľmi pevne. Občas horšie rozpojujú.

Pri čistení kobercov je dôležitá nádrž na čistú vodu so saponátom, ktorá sa ľahko oddelí od nádrže na vodu použitú, špinavú a ľahko možno doplniť pod kohútikom v umývadle alebo dreze. Madlo z nádrže na použitú vodu je fantasticky koncipované a poskytuje pohodlné vylievanie obsahu aj vtedy, keď je nádrž naozaj plná.

Dĺžka kábla necelých 8 m je absolútna dostatočná.

Vyhodnotenie vysávača Kärcher SE 4002

Jediným negatívom na vysávači je to, že vidím upevnenie napájacieho kábla zavesením na akýsi háčik, ktorý je malý a kábel často padá a zamotáva sa.

Ak hodnotím celkový výsledok vysávania a tepovania kobercov a čalúnenia je viac ako nadpriemerný. Sme pokojní.

Test

Prehľad

Kärcher SE 4002 je identický s Kärcher SE 4001. Rozdiel je v príslušenstve a v komforte: Na rozdiel od približne o 50 € lacnejšieho zariadenia, SE 4002 obsahuje trysku na čistenie čalúnenia. Prívod vody je tiež integrovaný do sacieho potrubia a nie je inštalovaný samostatne. Okrem týchto dvoch rozdielov sú obe zariadenia identické.

Výhody a nevýhody

Integrovaná nasávacia hadica
Dobré výsledky pri čistení kobercov a čalúnenia
Príslušenstvo na zariadení
Relatívne tichý

Žiadne automatické prevíjanie kábla
Malá nádrž na znečistenú vodu
Žiadne bez vreckové vysávanie
Nesprávne utesnenie krytu
Žiadne špeciálne vzduchové filtre

Použitie Kärcher SE 4002

Skôr ako sa môžete skutočne pustiť do čistenia s Kärcher SE 4002, je potrebné najprv namontovať dodané diely. Dobre ilustrované inštrukcie robia túto úlohu veľmi jednoduchou.

Jedinečné funkcie

Spoločnosť Kärcher reklamuje na vysávači SE 4002 špeciálnu technológiu trysiek, ktorá by mala sušiť podlahu o 50% rýchlejšie. Názor zákazníkov to však neodzrkadľuje vždy: najmä pri čistení tvrdých podláh sa zvyšková vlhkosť zdá byť vyššia, ako sa očakávalo.

Multifunkčná rukoväť je veľmi vydarená funkcia. Vďaka tomu je zariadenie Kärcher SE 4002 nielen pohodlné na prenášanie, ale slúži aj na otváranie / zatváranie a jednoduché vyprázdnenie nádoby.

Integrovaná striekacia hadica 2 v 1 odstraňuje nekomfortné pripojenie externej hadice na prívod vody. Najmä pri častom prechode z umývania na sušenie to znamená zvýšenie komfortu.

Ovládanie

Suché vysávanie s Kärcher SE 4002 je veľmi jednoduché a funguje ako u klasického vysávača. To však znamená, že nie je možné žiadne bez vreckové vysávanie. Vzhľadom na skutočnosť, že zodpovedajúce papierové vrecká sú drahšie ako bežné vrecká do vysávačov, vznikajú nám tým vysoké náklady. Okrem toho nás samozrejme trápi hygiena a pohodlie. Zariadenie určite nie je náhradou 1:1 namiesto vysávača.

Na druhej strane Kärcher SE 4002 jasne ukazuje, aká je jeho sila pri mokrom odsávaní. Kärcher poukazuje na to, že hrubé nečistoty by sa mali nasucho vysať pred mokrým odsávaním. V porovnaní s inými zariadeniami, ktoré to robia v jednom procese, je to bohužiaľ malá nevýhoda.

Koberce a čalúnenia čistí veľmi dobre a zanechá nízku vlhkosť. Tvrdé podlahy nie sú jeho špecialitou a je zrejmé prečo ho spoločnosť Kärcher nereklamuje na čistenie tvrdých podláh. Odnímateľná a priesvitná nádrž na vodu umožňuje jednoduché sledovanie hladiny vody a jej jednoduché naplnenie.

Komplexná nádrž na 4l vody je dostatočná na čistenie približne 20m² kobercovej podlahy. Slabou stránkou je utesnenie krytu. Mnohí používatelia sa sťažujú, že po určitom čase netesní a prepúšťa znečistenú vodu. Zdá sa, že materiál a spracovanie nie je také kvalitné ako je to v prípade lacnejších zariadení.

Po použití musí byť zariadenie vždy vyčistené, aby sa zabránilo baktériám, hubám a pachom. Na tento účel sa príslušné časti jednoducho prepláchnu alebo vymyjú a potom sa pred opätovným vložením dobre vysušia.

Oblasti aplikácie

Kärcher SE 4002 je aplikovaný výrobcom hlavne ako čistič kobercov, ale čistí všetky nasledujúce podlahy:

Kobercové podlahy
Čalúnený nábytok
Tvrdé podlahy
Schody s kobercovým obložením
Matrace
Textilné obklady stien
Autosedačky

Kärcher presne neuvádza, pre aké tvrdé podlahy je vhodný Kärcher SE 4002. Čistenie dlaždíc určite nie je problém, ale ak chcete pravidelne používať zariadenie pre citlivé parkety alebo laminátové podlahy, v tom prípade sú k dispozícii lepšie alternatívy. Pre tento účel je vhodný napr. Thomas MultiClean X8 Parket alebo Philips AquaTrio Pro.

Čistenie auta s Kärcher SE 4002

S vhodným príslušenstvom je Kärcher SE 4002 ideálny aj na čistenie automobilov. Či už ide o autosedačky alebo podlahové rohože, veľmi dobre čistí všetky textilné poťahy v aute. Najmä pre majiteľov psov je to dosť zaujímavé, pretože blato v kufri s Kärcher SE 4001 už nepredstavuje problém!

Dodávané príslušenstvo

Dodávané príslušenstvo k Kärcher SE 4002 je pomerne rozsiahle a umožňuje zariadenie používať na rôzne účely. V porovnaní s modelom SE 4001 boli doplnky doplnené o dýzu na čistenie čalúnenia. Bohužiaľ, čistiaci prostriedok nevydrží dlho vzhľadom na jeho nízky obsah. Dodávané príslušenstvo:

Sacia hadica s rukoväťou
Umývacia tryska s pevným dnom
Umývacia tryska na čalúnenie
Mokré / suché vysávanie
Tryska na suché odsávanie
Tryska na fúgy
Tryska na čalúnenie
Papierový filter (1x)
Čistič kobercov (100 ml)

Doplnkové príslušenstvo

Spoločnosť Kärcher ponúka rad doplnkového príslušenstva na čistenie ďalších povrchov. Vysávač Kärcher SE 4002 sa môže tiež pohodlne používať na čistenie autosedačiek a čalúnenia. K dispozícii je nasledujúce príslušenstvo:

Auto tryska
Sacia kefa s tvrdými štetinami
Sacia kefa s mäkkými štetinami
Prepínateľná tryska na mokré a suché nasávanie
Extra dlhá štrbinová dýza (350 mm)

Zhrnutie

Kärcher SE 4002 je odporúčané zariadenie, najmä pokiaľ ide o čistenie kobercov, čalúneného nábytku alebo automobilového textilu. Oproti modelu SE 4001 obdržíte zvýšený komfort ako aj príslušenstvo v hodnote 30€. Žiaľ, pri čistení tvrdých podláh nemôže vyhrať, na trhu sú jasne lepšie alternatívy. Spracovanie a kvalita materiálu nie je veľmi vysoká a je prijateľná len z dôvodu pomerne nízkej ceny.

test zdroj  waschsauger-vergleich.de produktkaercher-waschsauger-se-4002

recenzia zdroj  suchecistenikobercu.cz recenze-vysavace-karcher-se-4002

Video 

viac videí na Youtube , ukážky tepovania a iné 

pozrite si dalšie tepovače od firmy Karcher 

alebo kategórii tepovačov nad 200 eur 

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpite – Overené eshopy

 

 

One thought on “Kärcher SE 4002

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.