Kärcher SE 5.100

Tepovač na koberce Kärcher SE 5.100

Bezvreckový vysávač Kärcher SE 5.100 – výkonný extraktor pre hygienické základné čistenie kobercov a tvrdých podlahových krytín. Skvelý pomocník, ktorý zvládne vysávať mokré a suché nečistoty až do hĺbky vlákien. Obzvlášť dôkladne sa odstráni mastnota, špina a zápach.

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpite – Overené a spoľahlivé eshopy

 

Kärcher SE 5.100
Tepovač na koberce Kärcher SE 5.100

Popis

Tepovač – extraktor na hygienické základné čistenie kobercov a tvrdých podláh. Použiteľný aj ako mokro-suchý vysávač.

Bezvreckový vysávač Kärcher SE 5.100 – výkonný extraktor pre hygienické základné čistenie kobercov a tvrdých podlahových krytín. Skvelý pomocník, ktorý zvládne vysávať mokré a suché nečistoty až do hĺbky vlákien. Obzvlášť dôkladne sa odstráni mastnota, špina a zápach.

Čistiaca kvapalina sa pomocou špeciálnej hubice vstrekne pod tlakom do koberca a následne sa vysaje zase späť spolu s rozpustenou špinou. Vysávač Kärcher sa skvele hodí na čistenie a vysávanie kobercových podláh, čalúneného nábytku, schodov s kobercovými obkladmi, matracov, autosedačiek alebo textilných závesov na stenu.

Sériový nadstavec na tvrdé plochy zaručuje čistotu bez šmúh na podlahe z prírodného kameňa, dlažby, linolea a plastu. V spojení s čistiacimi prostriedkami Kärcher sa tepovač – extraktor SE 5.100 postará o dôkladnú čistotu až do hĺbky pórov – ideálne riešenie pre alergikov. Keď je vybratá nádrž na čistú vodu, môže sa SE 5.100 používať aj ako plne funkčný mokro-suchý vysávač.

Oblasti využitia

Kobercová krytina
Čalúnenie a čalúnený nábytok
Schody s kobercovou krytinou
Matrac
Textilné nástenné záves
Autosedadlá

Súčasťou balenia je nástreková/sacia hadica s rukoväťou (2 m, 35 mm), nástreková/odsávacia hubica s násadkou na tvrdé plochy, štrbinová hubica, hubica na čalúnenie, papierové filtračné vrecko a plochý skladaný filter.

Kľúčové vlastnosti

Extraktor pre vysávanie suchých i mokrých povrchov
Skvelý pomocník pre hygienické hĺbkové čistenie
Vysávač má praktické uloženie príslušenstva na prístroji
Komfortný systém 2 v 1: integrovaná nástreková/odsávacia hadica
Jednoduché čistenie – filter možno rýchlo a ľahko vybrať bez kontaktu s nečistotami

Výbava

Hadica na tepovanie a extrakciu s držadlom, 2 m, 35 mm
Trubice na tepovanie a extrakciu, 2, 0.5 m, 35 mm
Tepovacia hubica s násadou na tvrdé plochy
Štrbinová hubica
Hubica na čalúnenie
Papierové filtračné vrecko, 1
Plochý skladaný filter
Čistič kobercov RM 519 (100 ml)
Ručné čistenie filtra
Odkladanie príslušenstva na stroji
Komfortný systém s nástrekom a extrakciou

Technické údaje

Vákuum (/kPa) 210 / 21
Prietok vzduchu (l/s) 70
Nádrž na čistú/špinavú vodu (l) 4 / 4
Príkon turbína/čerpadlo (W) 1400 / 40
Objem nástreku 1
Tlak nástreku (bar) 1
Pracovná šírka (mm) 230
Druh prúdu (V) 220 / 240 / 50 / 60
Hmotnosť bez príslušenstva (kg) 7,7
Rozmery (d x š x v) (mm) 422 x 320 x 465

Ćistiace prostriedky

ČISTIČ KOBERCOV TEKUTÝ RM 519, 1L, 1 L

Tekutý čistiaci prostriedok s rýchlym schnutím na čistenie v prípade potreby. Vhodný na kobercové krytiny, koberce, čalúnený nábytok, autosedadlá, atď.

IMPREGNOVAČ KOBERCOV CARE TEX RM 762, 500

Vysoko účinná ochrana textílií s dlhodobým účinkom pre všetky textilné krytiny. Na kobercoch, čalúnení a autosedačkách sa vytvorí ochranný film, ktorý zabráni opätovnému znečisteniu. Špina sa tak odsaje ľahšie a dôkladnejšie.

Recenzia

Ak si potrpíte na 100% kvalitu pri vysávaní či tepovaní a zároveň sa snažíte uľahčiť si nekonečné upratovanie, tak je pre vás značka Kärcher ako stvorená. Pri výrobkoch tejto značky sme si už zvykli na výborné výsledky, ktoré so sebou ich používanie prináša. Kärcher SE 5.100 je ďalším pomocníkom do domácnosti, na ktorý si zvyknete veľmi rýchlo. A potom ho nedáte za nič.

Poradí si aj so starou špinou

Tento stroj sme si domov kúpili preto, lebo sme potrebovali prístroj na tepovanie kobercov. Nakoľko náš starý vysávač pomaly dožíval, rozhodli sme sa zainvestovať a zakúpiť multifunkčný tepovač a vysávač v jednom. Po značke Kärcher sme pokukávali už dlhšie a naši známi nám na ňu vždy dali iba pozitívne referencie. Kúpou prístroja 2 v 1 sme zároveň ušetrili priestor na skladovanie 2 rôznych spotrebičov.

Model Kärcher SE 5.100 sa nám doteraz veľmi osvedčil. Okrem výborného sacieho výkonu, ktorý si jednoducho poradí aj so zvieracími chlpmi aj mokrou špinou, sa jednoducho obsluhuje a čistí. Podľa slov predajcu čistí až do pórov, čo ocenia najmä alergici a ľudia, ktorým vadí dýchať prach.

Jeho potenciál naplno spoznáte hneď pri prvom tepovaní – v nádržke na odpadovú vodu totiž zbadáte to množstvo špiny, ktoré ste doteraz v koberci skladovali. A to vás, podobne ako mňa, určite presvedčí, že ste si vybrali správny stroj. Ak máte doma starší koberec, ktorý ste doposiaľ pravdupovediac zanedbávali, odporúčam vám vytepovať ho aspoň 2-3x po sebe.

Pozor na prevrátenie

Aby som nepísala len o pozitívach, musím sa podeliť aj s jedným negatívnym postrehom – ak ste zvyknutý na priťahovanie vysávaču káblom, pri tomto to radšej nerobte. Nádržky s vodou pravdepodobne spôsobujú nerovnomerné rozloženie hmotnosti a náš tepovač je náchylný na prevrátenie sa. Odhliadnuc od tejto drobnosti, ktorá sa dá vyriešiť pozornejšou manipuláciou, musím vyzdvihnúť nenáročnosť čistiaceho procesu, pri ktorom sa nijak extra nenarobíte. A odmenou za vašu snahu vám budú krásne a čisté povrchy domácnosti.

Nenáročná údržba

V zakúpenom balení prístroja by som uvítala nejaký tepovací prípravok na maximalizáciu účinku stroja a viac než 1 vrecko na prach. Ak sa chystáte tepovať aj čalúnenie, hlavicu si budete musieť taktiež dokúpiť, dostanete totiž len násadku na jeho vysávanie.

Po každom tepovaní odporúčam prístroj rozobrať a ručne vyčistiť filter, komponenty nechať vysušiť a až potom pokladať a uskladniť. Predĺžite tak životnosť svojho spotrebiča.

Plusy a mínusy

+ účinnosť
+ dokonalé výsledky tepovania
+ jednoduchá obsluha a čistenie

– pozor na prevrátenie prístroja
– balenie neobsahuje hlavicu na tepovanie čalúnenia ani tepovací prípravok

Záver

Značka Kärcher dávno nie určená iba profesionálnym firmám, venujúcim sa čisteniu na zákazku. Jej výrobky sú cenovo dostupné aj pre bežnú domácnosť. Kúpou vysávača/tepovača Kärcher SE 5.100 získate kvalitný, výkonný a najmä účinný stroj, vďaka ktorému sa zbavíte aj staršej odolnej špiny.

Test

Prehľad

S modelom Kärcher SE 5.100 nemecký výrobca v porovnaní s oboma lacnejšími modelmi uviedol na trh vysávač so značne zvýšeným komfortom. Najmä prepracovaný tankový systém je skutočným plusom.

Výhody 

Integrovaná nasávacia hadica

  • výborný sací výkon
  • oddelená nádoba na špinavú vodu
  • ľahké a jednoduché tepovanie
  • plochý skladaný filter

Jednoduché plnenie a vyprázdňovanie zásobníkov čistej a znečistenej vody
Dobré výsledky pri čistení kobercov a čalúnenia
Praktické ukladanie príslušenstva na zariadení

Nevýhody

Žiadne automatické prevíjanie kábla
Malá nádrž na znečistenú vodu
Bezvreckové vysávanie je možné, ale nedoporučuje sa

  • potreba dokúpiť tepovaciu hubicu na čalúnenie, čo si myslím, že pri takejto cenovej relácii mal byť súčasťou výbavy !!!
  • nemá navinovaciu napájaciu šnúru
  •  

Recenzie zákazníkov 

Výborný výrobok, ktorý plní svoju funkciu nad očakávanie (pri použití tepovacieho prostriedku RM 519).Kúpené na základe doporučenia predavača výrobkov Karcher (pôvodne som mal vyhliadnutý Karcher SE 4002). Výborne vyriešený systém nádob na čistú a špinavú vodu (na rozdiel od 4002 a 4001). Novší typ. Avšak pre tepovanie sedačky je potreba dokúpiť tepovaciu hubicu na čalúnenie. Treba na to myslieť už pri nákupe tohto výrobku.
„Škoda, že nerobí všetko sám, musím to vykonávať sám, čo je pri dôkladnom tepovaní riadna zaberačka.“
Maximálna spokojnosť, určite odporúčam kúpu tohto produktu.

Použitie Kärcher Waschsauger SE 5.100

Predtým ako sa pustíte do vysávania s Kärcher SE 5.100, je potrebné najskôr namontovať dodané časti. Dobre ilustrované inštrukcie robia túto úlohu veľmi jednoduchou.

Jedinečné funkcie

Kärcher reklamuje model SE 5.100 so špeciálnou technológiou trysiek, vďaka ktorej sa podlaha vysuší o 50% rýchlejšie. Názory zákazníkov o tom sú veľmi odlišné. Najmä v prípade čistenia tvrdých podláh sa zdá, že zostávajúca zvyšková vlhkosť zostáva pozadu, ako sa očakávalo.

Avšak, presvedčiť nás môže s 2-nádržovým systémom. Na rozdiel od lacnejších modelov značky Kärcher, pri čističi Kärcher SE 5.100 sa môže vybrať nielen na nádrž na čistú vodu, ale aj na nádrž na znečistenú vodu, čo uľahčuje vyprázdňovanie a čistenie.

Integrovaná striekacia hadica 2 v 1 odstraňuje nekomfortné použitie vonkajšej hadice na prívod vody. Najmä pri častom prechode z umývania na sušenie to znamená zvýšenie komfortu.

Ovládanie

Kärcher 6.100 vysávač oproti vysávaču Kärcher SE 5.100 sa zdá byť veľmi jednoduchý a môže sa dokonca vysávať aj bez vrecka. Spoločnosť Kärcher však odporúča používať papierový filter na suché vysávanie. Keďže rozprašovač nie je určený na bez vreckové vysávanie, má to zmysel, aby sa zabránilo zbytočnému čisteniu. Dostupné papierové filtre sú však dosť drahé. Ako náhrada vysávača 1:1 by sme zariadenie Kärcher SE 5.100 skôr neodporúčali.

Pri mokrom vysávaní s Kärcher SE5000 sa jasne prejaví v čom je jeho sila.

Koberce a čalúnenia čistí veľmi dobre a ponecháva malú vlhkosť. Tvrdé podlahy na druhej strane nie sú jeho špecialitou, čo je pravdepodobne dôvod, prečo ho spoločnosť Kärcher nereklamuje na čistenie tvrdých podláh. Odnímateľná a priesvitná nádrž na vodu umožňuje jednoducho sledovať hladinu vody a jej doplnenie.

Zmena medzi mokrým a suchým vysávaním je možná bez prerušenia práce. Na tento účel sa nesmie použiť žiadny papierový filter.
Nádrž na 4l vody je dostatočná na čistenie približne 20m² kobercovej podlahy. Dodané čistiace prostriedky sú bohužiaľ postačujúce len na jednorazové čistenie, ak sa dodržiava odporúčanie spoločnosti Kärcher.
Po použití musí byť vysávač vždy vyčistený, aby sa zabránilo baktériám, hubám a pachom. Na tento účel sa príslušné časti jednoducho prepláchnu alebo premyjú a potom sa pred opätovným vložením dobre vysušia. Výrobca odporúča, postrekovač čistiť pod tečúcou vodou, aby boli hadice dobre prepláchnuté.

Oblasti aplikácie

Kärcher SE 5.100 propaguje výrobca predovšetkým ako čistič kobercov, ale čistí všetky nasledujúce podlahy:
Kobercové podlahy
Čalúnený nábytok
Tvrdé podlahy
Schody s kobercovým obložením
Matrace
Textilné obklady stien
Autosedačky
Kärcher presne neuvádza, pre aké tvrdé podlahy je vhodný KÄRCHER SE 5.100. Čistenie dlaždíc určite nie je problém, ale ak chcete pravidelne používať zariadenie pre citlivé parkety alebo laminátové podlahy, v ponuke sú aj lepšie alternatívy. Pre tento účel je vhodný napr. Thomas MultiClean X8 Parket alebo Philips AquaTrio Pro.

Dodávané príslušenstvo

Dodávané príslušenstvo zariadenia Kärcher SE 5.100 je pomerne rozsiahle a umožňuje využitie pre rôzne aplikácie. Bohužiaľ, obsiahnutý čistiaci prostriedok nevydrží dlho vzhľadom na jeho nízky obsah. Dodávané sú:

Sacia hadica s rukoväťou
Umývacia tryska s pevným dnom
Mokré / suché vysávanie
Tryska na fúgy
Tryska na čalúnenie
Papierový filter (1x)
Plochý skladaný filter
Čistič kobercov (100 ml)

Doplnkové príslušenstvo

Spoločnosť Kärcher ponúka rad doplnkových príslušenstiev na čistenie ďalších povrchov. Vďaka tomu môže byť Kärcher SE 5.100 pohodlne použitý aj na čistenie sedadiel a čalúnenia. K dispozícii je nasledujúce príslušenstvo:

Umývacia hubica na čistenie čalúnenia
Auto tryska
Sacia kefa s tvrdými štetinami
Sacia kefa s mäkkými štetinami
Reverzná tryska na mokré a suché nasávanie
Extra dlhá štrbinová dýza (350 mm)

Údaje

Nastaviteľný sací výkon
Vhodný pre kobercové podlahy
Vhodný pre čalúnený nábytok
Odporúča sa pre alergikov
Rotujúce kefy
Suché odsávanie s vodným filtrom
Rýchla zmena režimu sania

Zhrnutie

Kärcher SE 5.100 je odporúčané postrekovacie zariadenie na čistenie kobercov, čalúneného nábytku alebo automobilového textilu. Ponúka oveľa väčší komfort ako lacnejšie produkty Kärcher. Žiaľ, pri čistení tvrdých podláh nemôže vyhrať, na trhu sú jasne lepšie alternatívy. Spracovanie a kvalita materiálu nie je veľmi vysoká a je prijateľná len z dôvodu pomerne nízkej ceny.

test zdroj  waschsauger-vergleich.de produkt kaercher-waschsauger-se-5-100 

recenzia zdroj  spotrebitelskytest.sk vysavace karcher-se-5-100 recenzia

Videá

Video 

Tepovanie koberca s tepovačom Karcher SE 5.100

viac videí na Youtube

Video 2

Recenzie zákazníkov

Takže, už ho mám aj som vyskúšala! Vrelo doporučujem,je to veľmi kvalitný výrobok!! Aj časti sú pevné. Lahko sa používa, koberec krásne vyčistil po 2 deťoch, aj sedačku. Čo sa vysávania týka,saje to silno. V bežných domácnostiach to úplne stačí. Lahka údržba! Svoju voľbu vôbec neľutujem, som rada že som sa rozhodla pre tento tepovac! Jednoducho Kärcher!

pozrite si dalšie tepovače od firmy Karcher 

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpite – Overené a spoľahlivé eshopy

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.