Ručný tepovač

Hľadáte ručný tepovač , ktorý by mal byť bez elektriny ? Musím vás sklamať , pretože na slovenskom trhu , je už len jeden typ ručného tepovača  a to je Orion Teko 1. Ak nehľadáte takýto typ tepovača bez elektriny , potom je tu ešte varainta malého elektrického tepovača Bissel Sportclean .

Náš tip. Tento ručný tepovač môžte nakúpiť aj v eshope 4Home.sk. Prečo ? Je to spoľahlivý eshop , ktorý je overený zákazníkmi. 

Tučný tepovač Orion Teko 1

Ručný tepovač Orion Teko 1 so zásobníkom vám pomôže dokonale vyčistiť vaše koberce, oživí ich vzhľad a rozjasní farby.

Tepovač zaistí jednoduché i veľmi ekonomické čistenie kobercov, rozjasní ich farby a zbaví koberce nečistôt bez spotreby energie.

Skladá sa z kovovej rukoväte, držadla s dávkovacím tlačidlom, 2 kief, 3 molitanových valčekov a penového zásobníka s objemom 2,7 l.

Postup 

 

Čistiaci prostriedok nalejte do zásobníka a jednoduchými pohybmi dopredu a dozadu po koberci dosiahnete vynikajúceho účinku čistenia. Množstvo peny si regulujete sami podľa vašej potreby. Môžete použiť aj čističe so suchou penou – na koberce, ktoré nie je dobré čistiť mokrou cestou.

 

Ručný tepovač
Ručný tepovač

 

Tepovač kobercov Orion Teko 1 patrí medzi mechanické tepovače. Je to praktický pomocník, ktorého využijete ako pre mokré, tak pre suché čistenie kobercov. Vybavený je penovým zásobníkom s objemom až 2,7 litra, rotačným valčekom s dvoma kefami a tromi molitanovými valčeky.

Dávkovacie tlačidlo je umiestnené na držadle s kovovou rukoväťou. Obsluha je jednoduchá a intuitívna, nič nebráni dokonalému vyčistenie kobercov

 

Ideálne a nenáročné riešenie špinavých kobercov

 

Máte zašlý, špinavý koberec a už sa na to nemôžete pozerať? Vysatie vysávačom už nestačí a potrebujete mu pridať na jasu? Riešením pre oživenie jeho vzhľadu a rozjasnenie farieb je mechanický tepovač kobercov Orion Teko 1, ktorý vám s dokonalým vyčistením nečistôt pomôže. Zároveň budete mať väčší pocit čistoty.

 

Vlastnosti

 

Tepovač so zásobníkom vám pomôže dokonale vyčistiť vaše koberce, oživí ich vzhľad a rozjasní farby. Tepovač zaistí jednoduché i veľmi ekonomické čistenie kobercov, rozjasní ich farby a zbaví koberce nečistôt bez spotreby energie. Skladá sa z kovovej rukoväte, držadla s dávkovacím tlačidlom, 2 kief, 3 molitanových valčekov a penového zásobníka s objemom 2,7 l

 

Ako na to

 

Čistiaci prostriedok nalejte do zásobníka a jednoduchými pohybmi dopredu a dozadu po koberci dosiahnete vynikajúceho účinku čistenia. Množstvo peny si regulujete sami podľa vašej potreby. Môžete použiť aj čističe so suchou penou – na koberce, ktoré nie je dobré čistiť mokrou cestou.

 

Náš tip – Metóda s vysávačom

 

S ručným tepovačom Orion Teko 1 najskôr vyčistíte koberec , potom vysajte normálnym bezsáčkovým vysávačom na koberce. Nemusíte liezť s kefou po kolenách. Funguje to skvele.

 

Čistenie suchou cestou pre citlivejšie materiály

 

Čistenie mokrou cestou, čiže vodou, je určite účinnejšie a koberec sa lepšie vyčistí. Avšak na koberce, ktoré nemožno takto čistiť môžeme s tepovač Orion Teko 1 vyzrieť tiež s čističmi so suchou penou. Takzvaná suchá cesta je výhodnejšie pre majiteľov vlnených, hodvábnych alebo perzských kobercov prípadne pre tých, ktorí majú pod kobercom podklad z drevených dosiek alebo paluboviek a mohla by ho voda poničiť.

 

Šetrí energiu i miesto

 

Ďalšou výhodou prečo staviť na tento tepovač je jeho skladnosť. S rozmermi 107 cm x 25 cm ho jednoducho schováte do komory, kde nebude zbytočne zaberať miesto.

Mechanické použitie tepovača navyše ponúka ekonomické čistenie kobercov bez spotreby elektrickej energie. Možnosť tak máte vyčistiť si vaše koberce aj napríklad na záhrade, aby vám potom lepšie uschli na slniečku, prípadne na chate kde nemáte elektrinu.

 

Ručný tepovač kobercov
Ručný tepovač kobercov

 

Recenzia

 

Výhody

 

Ručný tepovač Orion Teko 1 je stará osvedčená klasika na čistenie kobercov. Jednoduchá manipulácia, žiadna hlučnosť a ľahké a rýchle vyčistenie koberca . Kedže nemá žiadne káble , ani nie je ťažký , ľahko sa prenáša aj uskladňuje.

 

Nevýhody

 

Je vhodný na malé koberce. Ćo je aj logické , pretože pri veľkých plochách by ste sa poriadne nadreli. Dalším malým nedostatkom , može byť aj to , že nevyčistí koberce do hĺbky , neodstráni teda silné znečistenie.

 

Záver

 

Ručný tepovač Orion Teko 1 , doporučujeme všetkým , ktorí nechcejú kúpiť drahší tepovač. Za adekvátnu cenu dostanete odpovedajúci produkt , ktorý dokáže ušetriť čas , námahu aj peniaze. Je vhodný na mierne znečistenia.

 

Špecifikácie

 

Extraktor sa so zásobníkom Vám pomôže dokonale vyčistiť Vaša koberce, oživí ich vzhľad a rozjasní farby.


Čistiaci prostriedok nalejete do zásobníka a jednoduchými pohybmi vpred a späť po koberci dosiahnete vynikajúceho účinku čistenia.


Množstvo peny si regulujete sami podľa Vašej potreby.


Môžete použiť aj čističe so suchou penou – na koberce, ktoré nie je dobré čistiť mokrou cestou.


Skladá sa z kovovej rukoväte, držadla s dávkovacím tlačidlom, 2 kief, 3 molitanových valčekov a penového zásobníka s objemom 2,7 l.


Rozmery: Šírka (cm): 25 cm , Výška (cm): 107 cm


Farba: oranžová alebo šedá

 

2 thoughts on “Ručný tepovač

  • Frankie

    Pred nedávnom som objavil v skrini zabudnutý tepovač TEKO 1 kúpený hádam ešte z čias koncom socializmu. Nepoužitý aj s dvomi náhradnými valčekmi a kefkami. Na kvalitnom kartónovom obale bola kolónka „Cena Kčs“ (ale neuvedená). Výrobca bol Slovenská armatúrka Myjava. Úplne sa zhoduje s tým na vašich obrázkoch. Zaujímalo by ma, či máte na tento tepovač aj náhradné valčeky a kefky. Idem ho vyskúšať.

    • Tepovače.eu

      Žial nie sme eshop , takže tepovače nepredávame , ale skúste na opýtať v niektorom eshope , či k týmto tepovačom majú aj náhradné valčeky a kefky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.