Thomas Aqua + Allergy & Family

Vysávač a tepovač pre alergikov Thomas Aqua + Allergy & family

Thomas Aqua + Allergy & family je je špeciálny viacúčelový vysávač určený pre alergikov a chovateľov domácich maznáčikov. Vysávač a tepovač, ktorý vyčistí vzduch, umyje dokonca aj parkety a vo vode bezpečne zachytí jemný prach, pele a roztoče.

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpite – Overené a spoľahlivé eshopy

 

Thomas Aqua + Allergy & family
Vysávač a tepovač pre alergikov Thomas Aqua + Allergy & family

Čistý vzduch bez alergénov

Thomas Aqua+ ALLERGY & FAMILY je špeciálny viacúčelový vysávač určený pre alergikov a chovateľov domácich maznáčikov. Vďaka špeciálnej technológii vodná filtrácia s umývateľným HEPA filtrom zachytí aj tie najjemnejšie prachové čiastočky, peľ, roztoče a iné alergény, čím zaistí dokonale čistú a zdravú domácnosť. Vyniká tiež jednoduchou manipuláciou ktorú mu zaisťujú plne otočné kolieska a 11 m dlhý akčný rádius.

Dokonalé upratovanie domácnosti

Špeciálna turbo kefa hravo vysaje tie najhoršie odstrániteľné chlpy z kobercov, rohožiek a iných ťažko udržiavateľných povrchov. K dispozícii je aj funkcia dávkovania sprejom, pomocou ktorej umývací prípravok jednoducho nastriekate na škvrnu a následne vysatím odstránite.

Vhodný pre alergikov

Vyprázdňovanie bezvreckového vysávača je pre alergické osoby veľkým zdrojom nebezpečenstva. Tomu sa snaží vysávač Thomas Allergy Pure predísť tým, že zachytáva všetok prach, alergény a roztoče v nádobe filtra Aqua-Pure, kde sa zvlhčia vodou, ktorú potom jednoducho vylejete, takže sa už nevrátia späť do vzduchu.

Jednoduchá manipulácia

Vysávač je vybavený mimoriadne kvalitnou teleskopickou trubicou z nehrdzavejúcej ocele a sacou hadicu s rúrkovým oblúkom Komfort. Bezproblémový a pohodlný pojazd mu zaisťujú 360° kolieska Easy-Drive s dvoma variantmi parkovacej polohy. Samozrejmosťou je automatické navíjanie kábla a elektronická regulácia intenzity vysávania.

Kľúčové vlastnosti

Režim suchého aj mokrého vysávania
Vhodný pre alergikov
Nádoba filtra AQUA-PURE s filtrom na peľ
Umývateľný filter HEPA 13
Trojstupňová regulácia sacieho výkonu
Hadica na mokré čistenie vedená z vonkajška
Automatické navíjanie kábla
bohaté príslušenstvo

Dodávané príslušenstvo

Kefa na turbo vysávanie
Patentovaná hubica na mokré čistenie parkiet
Parketová hubica
Hubica na zvieracie chlpy
360 mm dlhá štrbinová hubica
Hubica s tlakovým čistením na čalúnenie
Kefka na čalúnenie
Čistiaci koncentrát THOMAS ProTex
Sáčok XXL s objemom 6 l

Parametre a špecifikácia

Typ vysávača Vreckový, Vodný
Typ filtra HEPA, Vodná filtrácia, Umývateľný filter
Materiál trubice Kov
Dĺžka kábla 8 m
Príslušenstvo Štrbinová trubica, Kefková hubica, Parketová hubica, Turbo kefa, Hubica na čalúnenie, Prachová kefka, Hubica na mokro suché čistenie
Rozmery a hmotnosť
Šírka 31,8 cm
Výška 30,6 mm
Hĺbka 48,6 mm
Farba
Farba Sivá, Ružová

Test – Recenzia

Prehľad

Thomas AQUA + Allergy & Family je absolútny všestranný a dobrý vysávač pre alergikov s vodnými filtrami. Dokáže zvládnuť všetky možné povrchy a pomocou vzduchových filtrov zabezpečuje príjemne čistý vzduch v miestnosti. Základné charakteristiky, ako napríklad výkon a polomer pôsobnosti, sú nadpriemerné. Ďalšie funkcie, ako napríklad elektronické ovládanie sacieho výkonu, zaokrúhľujú balík a robia Thomas AQUA + Allergy & Family nadpriemerne dobrým modelom.

Výhody a nevýhody

Vysoko kvalitný filter HEPA H13
Veľký polomer pôsobnosti
Vysoký a nastaviteľný sací výkon
Suché odsávanie s vodným filtrom
Praktické ukladanie príslušenstva na zariadení
Automatické prevíjanie kábla
Relatívne tichý

Prechod zo suchého vysávania na / mokré je zložitejšie ako u iných modelov AQUA +
Mokré vysávanie vyžaduje presnú prácu, aby ste sa vyhli pruhom
Skôr vysoká hmotnosť

Použitie Thomas AQUA+ Allergy & Family

Vďaka svojej konštrukcii, ktorá veľmi pripomína klasický vysávač, avšak pri jeho prevádzke sa musíte iba nepatrne prispôsobiť. Manipulácia je pomerne jednoduchá a niektoré špeciálne funkcie vám uľahčujú prácu.

Jedinečné funkcie

Špeciálna funkcia, ktorú Thomas doprial všetkým modelom AQUA +, je regulácia sacieho výkonu. Thomas AQUA + Allergy & Family je možné regulovať v troch etapách od 50% do 100% sacieho výkonu. Stupeň ECO-Control zabezpečuje vyváženú rovnováhu medzi spotrebou energie a sacím výkonom a je ideálny pre každodenné použitie.

Thomas AQUA + Allergy & Family je tiež schopný pri suchom vysávaní očistiť vzduch pomocou vodného filtra. Absorbovaný prach sa ihneď v hadici rozprašuje vodou a potom sa spojí s vodou.

Ovládanie

Thomas sa môže používať priamo po dodaní na suché odsávanie. Zložitá montáž nie je potrebná. Dodatočné časti musia byť pripojené iba k umývaciemu a mokrému vysávaniu.

Suché vysávanie je veľmi jednoduché: 1 l vody sa naplní do odnímateľnej nádrže na vodu a je pripravený na použitie. Ako obvykle, môžete teraz bežne vysávať a nemusíte sa obávať toho, aby sa prach, ktorý bol odsatý, vrátil späť do miestnosti. Po najneskôr 30 minútach by ste mali vymeniť vodu, aby ste zabezpečili účinnú filtráciu. Alternatívne sa môže použiť obyčajné vrecko do vysávača.

V niekoľkých krokoch sa Thomas AQUA + Allergy & Family môže zmeniť zo suchého vysávania na umývanie alebo mokré vysávanie. Pri umývaní je nádrž naplnená s 1,8 l 30 ° C teplej vody. Prípadne sa môžu pridávať aj čistiace prostriedky, ktoré sú zahrnuté v dodávke. Prechod z tvrdých na kobercové podlahy je jednoduchý, ale musí byť vykonaný ručne. Pri umývaní musí byť tryska vždy potiahnutá smerom k sebe. Trysku na čistenie parkiet je možné použiť v oboch smeroch. Akonáhle je nádrž na znečistenú vodu naplnená, vysávač sa automaticky vypne a indikuje vyprázdnenie pomocou displeja.

Po použití musí byť vysávač vždy vyčistený, aby sa zabránilo baktériám, hubám a pachom. Na tento účel sa príslušné časti, ako je vodný filter, dýzy a puzdro, jednoducho odstránia a potom sa pred opätovným vložením vysušia. Penový filter obsiahnutý vo vodnom filtri by sa mal vymeniť najneskôr do 12 mesiacov, aby sa zabezpečila účinná filtrácia.

Oblasti aplikácie

Thomas AQUA + Allergy & Family je skutočne všestranný a čistí všetky možné podlahy:

Parkety a laminát
Obklady
Malé koberce
Vankúše a matrace
PVC podlahoviny
Automobilový interiér
PC, klávesnica, knižnice, …

To znamená, že sa môžete rozlúčiť nielen so svojim vysávačom a mopom, ale aj s metlou.

Optimálna alternatíva pre alergikov

Ako môžete vidieť už z názvu, Thomas AQUA + Allergy & Family je absolútnym odporúčaním pre alergikov, ako aj pre astmatikov. Nemecký spolok pre pomoc alergikom odporúča toto zariadenie oficiálne vhodné pre alergikov. Vzhľadom na to, že DHA je sporivá s odporúčaniami produktov je toto odporúčanie o to cennejšie.

Ocenenie si vysávač absolútne zaslúži. Nielen suché vysávanie s vodným filtrom je veľkým plusom. Vstavaný špičkový filter Hepa H13, ktorý filtruje 99,95% všetkých jemných častíc prachu a 100% peľ, je skutočným obohatením pre alergikov. Okrem umývateľného filtra Hepa je prístroj vybavený prídavným micro filtrom. Thomas odporúča vyčistiť filter Hepa najmenej každých 6 mesiacov a ročne ho vymeniť. Vzduchový filter sa na druhej strane nedá vyčistiť a musí sa meniť každých 6 mesiacov.

Dodávané príslušenstvo

Dodávané príslušenstvá pre Thomas AQUA + Allergy & Family sú extrémne komplexné a umožňujú použitie vysávača na rôzne účely. Zdôraznili by sme turbo kefu, ktorá je tiež v príslušenstve. Táto elektrická kefa ešte viac uľahčuje čistenie kobercov. Dodávané príslušenstvo:

Šetrná dýza na čistenie parkiet (umývanie)
Dýza na parketové podlahy (suché vysávanie)
Vysoko výkonná kefa
Dýza na koberce a tvrdé podlahy
Štrbinová dýza (dlhá 360 mm)
Tryska na čalúnenie (suché vysávanie)
Tryska s rozprašovačom na čalúnenie (umývanie)
Vrecko na prach XXL (6l)
Vankúšiky na mikrovlákno pre dlaždice a parkety (každé 1x)
Čistiaci prostriedok (500 ml)

Doplnkové príslušenstvo

Okrem už dodaného príslušenstva môže byť vysávač rozšírený aj s množstvom iného príslušenstva. Treba spomenúť matracovú trysku – funkciu, ktorú ponúka len niekoľko vysávačov. K dispozícii je aj nasledujúce príslušenstvo:

Rozprašovač na koberce a tryska na tvrdé podlahy
Široká tryska na čalúnenie (190 mm)
Tryska na matrace
Štetec na nábytok (napríklad klávesnice, počítače, knihy)
Tryska na sifón
Podložky z mikrovlákna na dlaždice a parkety
Doplnkové špeciálne čistiace prostriedky

Zhrnutie

Thomas AQUA + Allergy & Family je nielen vynikajúcou voľbou pre alergikov. Relatívne jednoduchá manipulácia robí vysávač s vodným filtrom cenným spoločníkom v každodennom živote. Je ľahko ovládateľný a dá sa veľmi rýchlo vyčistiť. Široká škála príslušenstva je ďalším plusom. Zvlášť turbo kefa, ktorú treba zdôrazniť v porovnaní s inými Thomas vysávačmi. V prípade väčších domácností s deťmi, alergikmi a domácimi zvieratami je Thomas AQUA+ Allergy & Family nepostrádateľným pomocníkom, s ktorým môže byť dom udržiavaný čistý bez veľkého úsilia.

test zdroj  waschsauger-vergleich.de 

Video 

dalšie videá na Youtube

dalšie články o tepovačoch značky Thomas 

 

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpite – Overené a spoľahlivé eshopy

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.