Thomas Aqua + Pet & Family

Vysávač na srsť zvierat Thomas Aqua + Pet & Family

Thomas Aqua + Pet & Family je špeciálny vysávač na odstraňovanie chlpov zvierat a škvŕn. Vysávač s certifikátom je určený pre alergikov a technológiou vodnej filtrácie AQUA+ aj s funkciou tepovania.

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpite – Overené a spoľahlivé eshopy

 

Thomas Aqua + Pet & Family
Vysávač na srsť zvierat Thomas Aqua + Pet & Family

Popis

Nočnou morou všetkých chovateľov domácich maznáčikov sú všadeprítomné chlpy po celej domácnosti. Nielen pre zvládnutie chlpov vyvinuli v spoločnosti Thomas unikátny vysávač PET & FAMILY z rady AQUA+. Ide o model, ktorý vyniká najmä svojím skvelým výkonom a veľmi bohatou ponukou prídavných funkcií zvyšujúcich vaše možnosti pri vysávaní. Vďaka špeciálnej technológii vodnej filtrácii a veľmi účinnému HEPA filtru, ktorý zachytí aj tie najjemnejšie prachové čiastočky, peľ, roztoče a iné alergény, je tento model ideálnym variantom aj pre alergikov a citlivejších jedincov.

Skvele vybavený

Maximálny príkon prístroja, ktorý činí 1 700 W, zaistí extrémny výkon, ktorý si poradí s čímkoľvek, čo vás bude pri upratovaní očakávať. S celkovým akčným rádiusom 11 metrov navyše dosiahnete aj do vedľajšej miestnosti. Súčasťou balenia tohto modelu je okrem klasickej kobercovej hubice tiež parketová hubica, štrbinová hubica, turbo kefa na srsť a špeciálna hubica na čalúnenie. Vedľa toho môžete využiť špeciálnu hubicu s tlakovým čistením na čalúnenie, s ktorou si poradíte aj so škvrnami.

Jednoduchá manipulácia

Tento unikátny vysávač vyniká okrem svojich skvelých výkonnostných vlastností tiež jednoduchým ovládaním, vďaka ktorému sa nebudete príliš namáhať a dostanete sa kamkoľvek. Okrem 11metrového akčného rádiusu napomáhajú jednoduchej manipulácii s prístrojom najmä špeciálne pogumované kolieska, s ktorými je pohyb radosťou.

Široká ponuka príslušenstva

Ponuka príslušenstva výrazne rozširuje možnosti tohto pomocníka. Súčasťou balenia je napríklad veľmi praktická štrbinová trubica. Tú využijete najmä pre vysatie nečistôt a prachu vo veľmi zle dostupných miestach, ako je priestor za nábytkom alebo v rohoch miestností

Šetrný ku všetkým povrchom

Široká ponuka príslušenstva robí z vysávača ideálny variant pre všetky povrchy. Nemusíte mať strach ho používať ani na drahých podlahách. So špeciálnou parketovou hubicou a jej štetinami je vysávanie nielen účinné, ale tiež extrémne šetrné.

Vysaje čokoľvek

O účinnosť a extrémny výkon sa stará okrem motora najmä unikátna turbo kefa. Práve tá sa stane vaším najlepším pomocníkom, ak máte doma maznáčika. Zvládne totiž hravo povysávať aj tie najhoršie odstrániteľné chlpy z kobercov, rohožiek a iných ťažko udržiavateľných povrchov.

Nielen klasické vysávanie

Vďaka možnosti dávkovania sprejom si jednoducho poradíte aj so škvrnami nielen na podlahe. Umývací prípravok môžete jednoducho nastriekať na škvrnu, ktorej sa chcete zbaviť, a vysávač sa postará o jeho následné vysatie. Podlaha bude čistá aj dokonale suchá.

Základné parametre

Maximálny príkon 1 700 W
Dľžka kábla 8 m
Akční rádius 11 m
Objem vrecka/nádoby 1,8 l

Funkcie

Automatické navinutie Áno
Vodná filtrácia Áno
Regulácia ťahu Áno
Vysávanie tekutín Áno
Šampónovanie Áno

Výbava

Druh filteru HEPA filter
Materiál trubice Kov
Teleskpická trubica Áno
HEPA filter Áno
Štrbinová hubica Áno
Hubica na čalúnenie Áno
Hubica na tvrdé podlahy Áno
Ostatné parametre

Farba oranžová
Štandardne dodávané príslušenstvo Súčasťou balenia je podlahová/kobercová hubica, štrbinová hubica, kefová, hubica na čalúnenie, Čistiaci koncentrát THOMAS ProTex, Vrecko XXL o objeme 6 l, Kefa na turbo vysávanie
Šírka 31,8 cm
Výška 30,6 cm
Hĺbka 48,6 cm
Hmotnosť 8,2 kg
Výrobce Thomas

Video

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=NX1M20S3yuY

Pozrite si viac videí na Youtube

Video 2

Test – Recenzia

Thomas AQUA + Pet & Family je ideálnou voľbou pre rodiny s domácimi miláčikmi. Nezáleží na tom, či sú chlpy od mačky na pohovke alebo odtlačky labiek na parketách, pretože pre Thomas & AQUA + Pet & Family takéto nečistoty nie sú problémom. Základné vlastnosti ako výkon a jazdný dosah sú nadpriemerné. Ďalšie funkcie, ako napríklad elektronické ovládanie sacieho výkonu zaokrúhľujú funkcie a robia Thomas AQUA + Pet & Family nadpriemerným modelom.

Výhody a nevýhody

Užitočné príslušenstvo na odstraňovanie zvieracích chlpov
Veľký jazdný dosah
Vysoký a nastaviteľný sací výkon
Suché odsávanie s vodným filtrom
Praktické ukladanie príslušenstva na zariadení
Automatické prevíjanie kábla
Relatívne tichý

Mokré odsávanie vyžaduje presnú prácu, aby ste sa vyhli čmuhám
Skôr vysoká hmotnosť

Použitie Thomas AQUA+ Pet & Family

Vďaka svojej konštrukcii, ktorá veľmi pripomína klasický vysávač, sa v jeho obsluhe musíte trochu prispôsobiť. Manipulácia je pomerne jednoduchá a niektoré špeciálne funkcie vám uľahčujú prácu.

Jedinečné funkcie

Špeciálna funkcia, ktorú Thomas doprial aj všetkým ostatným modelom AQUA +, je regulácia sacieho výkonu. Thomas AQUA + Allergy & Family sa dá regulovať v troch rôznych etapách od 50% do 100% sacieho výkonu. Prostredníctvom úrovne ECO-Control získate perfektnú rovnováhu medzi sacím výkonom a nízkou spotrebou energie v každodennom živote.

Thomas AQUA + Pet & Family je, ako je to typické pre zariadenia Thomas AQUA +, že pri suchom vysávaní čistí vzduch pomocou vodného filtra. Vysávaný prach sa okamžite po nasatí zmieša s vodou a spojí sa s ňou. Lepšie nevie byť prach filtrovaný.

Použitie

Thomas zariadenie sa môže používať priamo po dodaní na suché vysávanie. Zložitá montáž nie je potrebná. Dodatočné časti musia byť pripojené iba k umývaciemu a mokrému vysávaniu.
Suché vysávanie je veľmi jednoduché: 1 l vody sa plní do odnímateľnej nádrže na vodu a všetko je pripravené na spustenie. Ako obvykle, môžete teraz bežne vysávať a nemusíte sa obávať toho, že sa prach, ktorý bol vysatý, vráti späť do miestnosti. Najneskôr po 30 minútach sa odporúča vymeniť vodu, aby sa zabezpečila účinná filtrácia. Alternatívne môže byť bežné prachové vrecko tiež použité na suché vysávanie.

V niekoľkých krokoch sa zariadenie Thomas AQUA + Pet & Family prispôsobí zo suchého vysávania na umývanie alebo mokré vysávanie. Pri mokrom vysávaní sa nádrž naplní max. 1,8 l vody, s teplotou 30 ° C. Voliteľne môžu byť pridané aj čistiace prostriedky obsiahnuté v balení. Prechod z tvrdých podláh na kobercové podlahy je rovnako jednoduchý, ale musí byť vykonaný ručne na tryske. Pri režime umývania musí byť tryska vždy potiahnutá smerom k sebe. Akonáhle je nádrž na nečistoty naplnená, zariadenie sa automaticky vypne a indikuje vyprázdnenie pomocou displeja. Plná nádoba sa môže vyprázdniť napríklad do toalety, do vane alebo do sprchy.

Po použití musí byť zariadenie vždy vyčistené, aby sa zabránilo baktériám, hubám a pachom. Na tento účel sa príslušné časti, ako je vodný filter, dýzy a puzdro, jednoducho vyprázdnia, vymyjú a potom sa pred opätovným vložením vysušia. Penový filter obsiahnutý vo vodnom filtri by sa mal vymeniť najneskôr do 12 mesiacov, aby sa zabezpečila účinná filtrácia.

Oblasti aplikácie

Thomas AQUA + Pet & Family je skutočne všestranný a čistí všetky mysliteľné podlahy:

Parkety a laminát
Obklady
Malé koberce
Vankúše a matrace
PVC podlahoviny
Automobilový interiér
PC, klávesnica, knižnice, …

Kto vlastní domáce zvieratá, ocení túto všestrannosť. Akurát mačky zanechávajú svoje chlpy na rozličných miestach, ktoré pomocou trysiek viete veľmi ľahko odstrániť.

Thomas AQUA+ Pet & Family pre majiteľov domácich zvierat

Ako už aj názov napovedá Thomas AQUA + Pet & Family je absolútne odporúčaný pre rodiny s domácimi miláčikmi. Bez ohľadu na to, o akú špinu sa jedná, Thomas zaisťuje, že škvrny na čalúnení nábytku, vlasy na pohovke a nečistoty na koberci už nie sú problémom.
Dodávané príslušenstvo zabezpečuje, že ste pripravení na akékoľvek nečistoty, ktoré spôsobujú vaše domáce zvieratá. Váš pes sa môže prechádzať v daždi a vy si môžete sadnúť a relaxovať, pretože viete, že váš Thomas AQUA + Pet & Family zvládne všetko.

Nasledujúcim podrobným testom môžete získať detailný obraz o produkte Thomas AQUA + Pet & Family:

Doplnkové príslušenstvo

Dodávané príslušenstvo modelu Thomas AQUA + Pet & Family je extrémne komplexné a umožňuje použitie na mnohých povrchoch. Turbo dýza, ktorá je obsiahnutá v príslušenstve, stojí za zmienku. Táto elektrická kefa ešte viac uľahčuje čistenie kobercov a odstraňovanie chlpov. Dodávané príslušenstvo:

Turbo kefa s vysokou sacou silou
Dýza na tvrdé a kobercové podlahy
Rozprašovač na koberce a tryska na tvrdé podlahy
Štrbinová dýza (dlhá 360 mm)
Široká tryska na čalúnenie (190 mm)
Tryska s rozprašovačom na čalúnenie (umývanie)
Vrecko na prach XXL (6l)
Čistiaci prostriedok (500 ml)

Doplnkové príslušenstvo

Okrem už dodaného príslušenstva môže byť zariadenie rozšírené aj s množstvom príslušenstva. Za zmienku stojí trysková kefa na čalúnenie – umožňuje, aby sa zvieracie vlasy ľahko a úplne odstránili aj na vankúšoch. Výrobca odporúča pre Thomas AQUA + Pet & Family nasledujúce príslušenstvo:
Ochranná dýza na čistenie parkiet (umývanie)
Turbo kefa na čalúnenie
Dýza na sifón
Podložky z mikrovlákna na dlaždice a parkety
Ďalšie špeciálne čistiace prostriedky

Spotreba vody

Prietok vody pri striekaní je cca do 0,4 l/min. Objem nádoby na čistiaci roztok je 1,8 l, teda je to asi 4,5 min ak sa strieka súvisle.
Príprava roztoku s prípravkom ProTex je jednoduchá . Riedi sa 20 ml na 1 liter vody, teda do nádoby ide množstvo 25-30 ml, teda polovica poldecáka. Príprava je rýchla, naplním zhruba pol nádoby vodou, pridám koncentrát, doplním vodou, založím a tepujem.
Ak potrebujem viac krát naplniť, je to rýchle. Pre koberec , ktorý má rozmery 4 x 4 m, ktorý , miniete max. 2 nádržky, ak dodržíte postup, ktorý nájdete popisujeme vo videu . Najskôr nastriekať a nechať pôsobiť čistiaci roztok, potom striekať a odsávať s čistiacim roztokom a nakoniec ešte naplniť nádpbku čistou vodou a zopakovať striekať a odsávať len čistou vodou – pre odstránenie zvyškov čistiaceho roztoku z vlákien.
Výhoda menšej nádoby v domácnosti je, keďže sa netepuje až tak často neostane zbytočne roztok navyše. Pri menšej nádobke sa spotrebuje.
Prístroj je vynikajúci pre domácnosť. Samozrejme, pre čistenie veľkých plôch by časté napĺňanie nádobky zdržiavalo, ale pri rozmeroch kobercov v bežných obytných miestnostiach to nie je prekážka. Vrátane kobercov 4×4 m
Okrem toho je to vynikajúci vysávač pre pravidelné upratovanie s možnosťou vysávania cez vodný filter, alebo pomocou adaptéra do filtračného vrecka (adaptér a vrecko sú súčasťou dodávky).

Zhrnutie

Thomas AQUA + Pet & Family je vynikajúcou voľbou pre rodiny a majiteľov domácich zvierat. Relatívne jednoduchá manipulácia robí vysávač cenným spoločníkom v každodennom živote. Je ľahko ovládateľný a rýchlo sa dá sa vyčistiť. Široká škála príslušenstva je ďalším doplnkom. Je ňou práve turbo kefa, ktorá sa musí zdôrazniť, pretože veľmi zjednodušuje odstránenie zvieracích chlpov. Thomas AQUA + Pet & Family je preto nepostrádateľným pomocníkom, najmä vo väčších domácnostiach s deťmi a domácimi miláčikmi, s ktorým môže byť dom udržiavaný v čistote bez veľkého úsilia.

test zdroj  waschsauger-vergleich.de 

Recenzie zákazníkov

Plusy

veľká sacia sila
výborne tepuje
jednoduchá obsluha
výsava aj podlahy

Mínusy

trochu hlučnejší

Názory

Po technickej stránke perfektná funkčnosť a účelnosť,odskúšané môžem len doporučiť,tak isto aj rýchle dodanie produktu.

Zachytáva 99,99% nečistoty, konečne pri vysávaní nekýcham

všetky funkcie vysávača odskúšané v praxi a sú tak ako je opísané vo vlastnostiach produktu.
chýbal len jeden doplnok – nadstavec so štetinami na žalúzie,no všimol som si to až neskôr a nekontaktoval som predajcu ihneď po doručení,no verím že by mi ho predajca poslal dodatočne.

Velká sací síla,perfektně vysává do vody.Velká spokojenost.

Vyzkoušela jsem tetování koberců , výborný výsledek , jednoduchá obsluha .Vysávání všech druhů podlahovych krytin taky výborné .
Mytí podlah zatím nevím , pro mne asi lepší ručně .Snadná manipulace , výhoda sáčku nebo vysávání do vody
Trochu hlucnejsi , ale nic hrozného

výkonný produkt, vysoký sací výkon
Vysavač jsem si vybrala kvůli dosaženým 94% spotřebitelského testu v SRN. Vysává velmi dobře, je poněkud hlučnější, má mnoho nástavců. Poměr cena – výkon je vyhovující.

dalšie články o tepovačoch značky Thomas 

 

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpite – Overené a spoľahlivé eshopy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.