Thomas Super 30 S

Vysávač a Tepovač Thomas Super 30 S

Thomas Super 30 S je vhodný pre každodenné vysávanie a tepovanie domácností , kancelárií , úradov , škôl, hotelov, penziónov, firiem a apod.

 

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpite – Overené a spoľahlivé eshopy

 

Thomas Super 30 S
Vysávač a Tepovač Thomas Super 30 S

Popis

Vysávač – tepovač s 30 litrovou nádobou, funkciou mokrého čistenia, príslušenstvom na vysávanie a tepovanie Ø 32. Vysávanie do filtračných vreciek. S adaptérom na umývanie podláh. Vynikajúci pri upratovaní veľkých plôch s trubicami z nehrdzavejúcej ocele. Vysávanie do filtračných vreciek. Vhodné riešenie pre kancelárie, úrady, školy, škôlky, hotely, penzióny, firmy atď. Prístroj je určený na pravidelné no nie každodenné celodenné využitie v režime tepovania.

Podrobnosti

Max. 1400 W
4-barové špeciálne tlakové čerpadlo
Nádrž na čerstvú vodu 10 l
30 l zásobník na mokrú a suchú špinu
Pevná rúčka príjemná na nosenie
Držiak sacej hadice a kábla
S ochranou pred rozstrekovanou kvapalinou
Farba: červená/čierna
MADE IN GERMANY

Vlastnosti

Napätie: 220 – 230 V
Poistky: 16 A
Výkon motora IEC/max.: 1100 / 1400 W
Počet stupňov dúchadla: 1
Max. podtlak: 170 mbar
Max. tlak čerpadla: 4 bar
Max. prečerpávané množstvo: 0,7 l/min.
Objem zásobníka cca: 30 l
Zásobník na rozstriekavanú kvapalinu cca: 10 l
Kapacita vody cca : 23 l
Pri tepovaní: 11 l
Dĺžka kábla cca.: 6 m
Akčný rádius: 10 m
Počet koliesok: 5

Príslušenstvo

Systém trubice/hadice Základné príslušenstvo: 32 mm
Oceľová trubica: *
Rúčka na prenášanie: *
Držiak kábla: *
Mechanicky regulovateľná intenzita vysávania: *
Hubica na koberce: *
Hubica na čalúnenie: *
Hubica na škáry: *
Tepovacia hubica na koberce : *
Tepovacia hubica na čalúnenie: *
Adaptér na tvrdé podlahy: *
Držiak ventilu s blokovacím ventilom a tlakovou hadicou: *

ČISTIACI KONCENTRÁT
THOMAS ProTex na koberce: 500 ml

FILTRAČNÝ SYSTÉM PRI SUCHOM VYSÁVANÍ
Kužeľový filter: *
Papierové filtračné vrecko: *

ZÁSOBNÍK
Plast: *

Rozmery a hmotnosť

Dĺžka: 385 / 396 mm
Šírka: 385 / 396 mm
Výška: 610 / 651 mm
Hmotnosť: 9,7 / 11,1 kg

Test

Pre koho je výrobok vhodný?

Thomas Super 30 S je užitočné zariadenie pre domácnosti všetkých veľkostí za predpokladu, že v nej nie sú žiadne alergické osoby. Rozsah dodávky so zapínateľnými dýzami na dlážky robí prístroj vhodný pre akékoľvek podlahové krytiny, takže ho možno považovať za úplnú náhradu komerčne dostupného vysávača. Vzhľadom na vysokú hmotnosť, ktorá je prázdna 10 kg, odporúča sa iba pre byty bez schodov.

Silné a slabé stránky

Veľká kapacita 30 litrov znamená pre používateľov, že môžu vysávať veľmi dlho, kým sa zariadenie vyprázdni. Úroveň hluku je však dosť vysoká. S hodnotou 77 dB Super 30 S nie je určený na večerné použitie, nakoľko pravdepodobne by to rušilo príliš veľa susedov. Spotrebitelia zdôrazňujú vysokú čistiacu schopnosť dodávaného čistiaceho koncentrátu ProTex pre kobercové podlahy a chvália vysoký sací výkon 1400 wattov, ktorý veľmi dobre absorbuje rozpustenú nečistotu. Avšak slabé stránky sú aspoň tak jasne vyjadrené ako silné stránky zamerané na kvalitu výrobku. Popraskané plastové časti, trubice netesnia, praskliny a iné problémy spôsobujú nepríjemnosti v domácnosti. To je samozrejme neprijateľné a je to na zváženie, Super 30 S je z nášho pohľadu diskvalifikovaný.

Pomer cena/výkon

Prístroj je na Amazone za dobrú cenu 190 €. Spotrebitelia často pozitívne hodnotia zariadenie a berú do úvahy rozbité plastové prvky. Avšak, s ohľadom na riziká. Potom radšej zaplatiť o 60 € menej a zadovážiť si Einhell TE-VC 2230 SA.

Veľký akčný rádius vďaka zásobníku na vodu

Super 30 S je vybavený veľkou nádržou na vodu, čo znamená, že môže byť použitý na čistenie ešte väčších plôch v jednej prevádzke bez toho, aby sa musel vyprázdniť zásobník vody oproti menším modelom od výrobcu, kde je potrebné zásobník častejšie meniť. Výkon, ktorý pochádza od spoločnosti Thomas, má aj svoju hodnotu a zariadenie sa predáva za približne 200 EUR, avšak stojí za to.

10 litrov nádrže na vodu

Zatiaľ čo menšie zariadenia od spoločnosti Thomas, ako napríklad Bravo 20, s vodnou rezervou 3,6 litra, ktorá musí vydržať, pri modeli „Super“- sa čerpá z „plnej“ nádrže. 10 litrov kapacity umožňuje čistiť aj veľké kúpeľne a obytné priestory s tvrdými podlahami alebo niekoľkými čalúnenými nábytkami. Na druhej strane nádoba s maximálnou kapacitou 30 litrov je k dispozícii iba v normálnej sacej funkcii. Pri funkcii „extrakcie striekaním“, ako sa nazýva aj umývacie odsávanie, je to asi 11 litrov. Každý, kto chce odsať kvapaliny, môže očakávať nádobu s obsahom až 23 litrov. Polomer pôsobenia samotného vysávača je približne desať metrov.

Dobrý čistiaci výkon

Pri extrakcii striekaním Thomas pumpuje vodu až na 4 bary na základ, napriek tomu by nemal byť precenený vodný prúd – o vysoko tlakové čistiace zariadenie sa nejedná. Preto je dôležitejšia odsávacia sila, ktorou je odstránená zmes vody a nečistôt, zvlášť keď je potrebné čistiť koberce a čalúnenie. Podľa recenzií zákazníkov sa nachádza na horných priečkach, to znamená, že napríklad koberce nie sú mokré po umývaní, ale sú navlhlé čo zaručuje rýchle sušenie. Vďaka vysokému nasávaciemu výkonu zariadenie tiež rozpúšťa prekvapivo veľké množstvo prachu a nečistôt z čalúnenia / kobercov alebo tvrdých podláh so svojimi špeciálnymi rozprašovacími dýzami.

Zhrnutie

Kvôli svojej veľkosti je zariadenie odporúčané pre byty, v ktorých sa pravidelne čistia väčšie priestory, alebo sa často čistí čalúnenie / koberce, najmä v prípade majiteľov domácich zvierat. Vysoký sací výkon, ktorý je potvrdený mnohými zákazníkmi, a teda aj čistiaci účinok, zvyšujú hodnotu zariadenia, hoci do úvahy by sa mala zobrať aj cena vysávača 200 EUR (Amazon), ktorý sa za predpokladu bude využívať intenzívne.

test zdroj  testberichte.de/p/thomas-tests super-30-s-testbericht.html

Video

dalšie články o tepovačoch značky Thomas 

 

Porovnávač  Heuréka.sk 

Kde kúpite – Overené a spoľahlivé eshopy

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.