Tepovač na sedačky

Hľadáte tepovač na sedačky , aby ste si mohli vyčistiť sedačku či už v byte , v kancelárii alebo v aute ? Pred nákupom , by sme vás radi uporornili , aké vlastnosti či parametre mal tepovač na sedačky.

Aký tepovač na sedačky kúpiť ?

Ak plánujete kúpiť tepovač na sedačky , vyberajte ten, ktorý všetky tieto požiadavky dokáže splniť. Dôležité je teda myslieť aj na vybavenie, ktoré k danému typu povrchu potrebujete.

Musí mať čerpadlo na rozprašovanie vody s čistiacim prostriedkom a musí byť určený na vysávanie vody. V balení nesmie chýbať malá hubica na čalúnenie – štandardne sa dokupuje.

Musí mať samozrejme dostatočný sací výkon , aby dokladne vysal vodu zo sedačky. Mal by mať aj dostatočne veľkú nádržku na vodu. Ak by mal veľmi malú nádržku , tak by ste museli veľmi často vodu vymieňať a doplňať.

Naša rada.  Aby už budete na Heuréke a budete si pozerať konkrétne tepovače , hľadajte také , kde je v prislušenstve či vybavení hubica na čalúnenie. Stačí sa len prekliknúť do eshopu resp. do eshopov a tam zistíte všetky infromácie.

 

Tepovač na sedačky od fitmy Karcher
Tepovač na sedačky od fitmy Karcher

 

Cena

 

Ceny tepovačov na sedačky sa pohybujú od tých najlacnejších do 200 eur , ale aj nad 1000 eur. Pri tých lacných musíte však počítať s tým , že kvalita kompomentov nebude ktovie aká. Majú aj menšie množstvo prislušenstva.

Práve pri tých si musíte všímať okrem požadovaných vlastností aj aké prislušenstvo k tomu tepovaču predajca či výrobca ponúka. Samozrejme kedže chcete tepovač pre tepovanie sedačiek , tak tam musí byť ako sme už spomínali , hubica na čalúnenie.

 

Tepovače aj na sedačky nájdete na týchto stránkach

do 200 eurod 200 do 500 eur nad 500

alebo pozrite na stránku Najnákup.sk – TOP 35 

Všímajte si tieto veci pri výbere

 

Veľkosť nádrže

 

Samotný tepovač na sedačky má vždy minimálne dve nádrže. Jedna nádrž je určená pre saponát, respektíve čistiaci roztok a druhá je pre nasatú vodu s nečistotami. Pochopiteľne, čím sú nádržky väčšie, tým viac plochy vyčistíte a nemusíte tak nič dopĺňať ani vyprázdňovať.

 

Príslušenstvo tepovača

 

Ak už si človek platí za profesionálny tepovač na sedačky , určite očakáva, že stroj bude mať aj adekvátne príslušenstvo. Minimálne to základné. Rozlišujte však kategóriu hobby tepovačov, ktoré zakúpite v akcii aj v nešpecializovaných predajniach a kategóriu skutočných profi tepovačov. Môže ísť napríklad o príslušenstvo v podobe nádob na saponát, čistú vodu, nástavce na tepovanie nábytku, autosedačiek či kobercov. Rovnako tak extraktor môže obsahovať náhradné diely v podobe trysiek alebo tesnení.

Pri čistení sedačiek postačí stroj s menšou nádobou na vodu, s čerpadlom ktoré dosahuje prietok vody aspoň 1 l/min a tlak 4 bar.

Pokiaľ potrebujete, aby bol tepovaný materiál čo najskôr suchý, napríklad pri tepovaní vozidiel, sú najvhodnejšie stroje čistiace penou, takzvané penové tepovače. Tepovaný materiál je zväčša suchý do 15tich minút. Nejedná sa o hĺbkové, ale o povrchové čistenie. Penu stroje dosahujú za pomoci kompresora, ktorý je buď ako súčasť stroja, alebo sa dá použiť aj externý.

 

Naše tipy

Vybrali sme pre vás zopár strojov , ktoré by boli vhodné na tepovanie sedačky alebo auta.

Hobby trieda

…… len veľká hubica na koberce, možnosť dokúpenie malej hubice na čalúnenie

…. malá hubica na čalúnenie v balení.

….. len veľká hubica na koberce, možnosť dokúpenie malej hubice na čalúnenie

Všetky tepovače od Karcheru sa dajú v hobby triede sa dajú použiť aj ako vysávače

Profi trieda

 

…. príslušenstvo + malá hubica na čalúnenie

… malá aj veľká hubica

Všetky typy tepovačov-extraktorov Puzzi dokážu vyčistiť autosedačky. Napr. najmenší model Puzzi 8/1 je svojou konštrukciou stavaná na čistenie čalúnenia, sedačiek v bytoch, kanceláriách alebo v autách. Má kompaktné rozmery a je vybavená len úzkou tepovacou hubicou práve na menšie plochy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.