Rozdiely vysávačov Thomas Aqua +

Aké sú rozdiely modelov Thomas Aqua 

Vďaka sérii AQUA +, Thomas spustil celú sériu veľmi podobných zariadení. Na prvý pohľad je táto podobnosť dosť mätúca. Pozorne sme sa pozreli na zariadenia Thomas AQUA + a preskúmali rozdiely v detailoch. Aké sú rozdiely vysávačov Thomas Aqua +.

Zvyčajne jediný test Thomas AQUA + je obmedzený len na výhody a nevýhody prístroja, ale ponecháva otázku, ako sa model líši od ostatných zariadení AQUA +. Keďže tieto informácie sú často ťažko zrejmé pri testoch a hodnoteniach, zhrnuli sme ich pre vás, aby ste si mohli vybrať správne zariadenie Thomas AQUA +.

Vysávače Thomas aqua +
Vysávače Thomas aqua +

Prehľad modelov

Thomas v súčasnosti ponúka celkovo päť rôznych modelov AQUA +:

Thomas AQUA+ Pet & Family

Thomas AQUA+ Multi Clean X7

Thomas Aqua+Multi Clean Allergy&Family

Thomas Aqua Multi Clean X8

Thomas AQUA+ Multi Clean X10 Parquet

Rozdiely

Dokonca aj po dlhšom výskume na strane výrobcu je veľmi ťažké zistiť, v čom sú jednotlivé modely odlišné. Avšak rozdiely Thomas AQUA + sú pomerne prítomné a to nielen v cene a farbe.

Technická stránka

Z technického hľadiska sú modely AQUA + v zásade úplne identické. Majú rovnaký motor, rovnaký sací výkon, rovnaké vzduchové filtre nainštalované atď. Pretože naše porovnanie výrobkov primárne berie tieto faktory do úvahy, musíme sa bližšie pozrieť na presnejšie rozlíšenie jednotlivých zariadení. Nasledujúce (technické) charakteristiky rozlišujú všetky zariadenia AQUA +:

Výkon 1.600 W
Objem 1,8 l
11m Akčný rádius
Hlučnosť 72 dB
Hepa filter pre alergikov
8,2 kg

Materiál a manipulácia

Umývacie vysávače AQUA + sa môžu podľa použitia materiálu a manipulácie rozdeliť do dvoch kategórií. AQUA + Allery & Family a AQUA + Pet & Family majú jednoduchú plastovú saciu hadicu. To má tú nevýhodu, že nie je veľmi flexibilná alebo ohýbateľná. Navyše, v obidvoch modeloch musí byť hadica na prívod vody pripojená k nasávacej hadici zvonku.

AQUA + MultiClean X7, AQUA + MultiClean X8 Parquet a AQUA + MultiClean X10 Parquet majú vysoko kvalitnú tkaninovú hadicu. Tá je výrazne pružnejšia a už má integrovaný prívod vody pre umývacie vysávanie. To má tú výhodu, že premena z umývania na sušenie sa uskutočňuje rýchlejšie, pretože vodovodné potrubie nemusí byť pripojené manuálne k nasávacej hadici.

Príslušenstvo

Najväčšie rozdiely, ktoré majú aj silný vplyv na cenu, sa nachádzajú v rozsahu dodávaného príslušenstva. Základné vybavenie, ktoré zahŕňajú všetky modely, je:

Dýza na koberce a dýza na tvrdé podlahy
Dýza na štrbiny
Trysky na čalúnenie (v rôznych šírkach)
Rozprašovacia tryska na čalúnenie k umývaciemu vysávaniu
Vrecko
Čistiaci saponát

Toto príslušenstvo má hodnotu (výrobnú cenu) približne 70 €.

Vzhľadom k tomu, že AQUA + Pet & Family je najlacnejší model, nie je div, že príslušenstvo je aj najmenšie. Tu sa dodáva štandardný rozsah dodávky Turbo kefa (RRP 52,90 €), rovnako ako rozprašovač na koberec a tryska na tvrdé podlahy (cca 30 €).

Na ďalšej úrovni, čo je hodnota príslušenstva, nasleduje MultiClean X7. Tento model obsahuje dýzu na rozprašovanie na koberce a tvrdé podlahy, dýzu na parketové podlahy a podložky z mikro vlákien v celkovej hodnote približne 90 €.

Multi Clean X8 Parquet ako aj X10 Parquet majú dodatočné príslušenstvo v hodnote približne 100 €: Rozprašovač na koberec a trysku na tvrdé podlahy, dýza na parketové podlahy, dýzu na čistenie parkiet, podložky z mikro vlákna. X10 má tiež diaľkové ovládanie integrované do rukoväte.

AQUA + Allergy & Family má najväčšie príslušenstvo čo sa týka hodnoty. S turbo kefou, dýzou na parketové podlahy, dýzou na čistenie parkiet a podložkami z mikro vlákna je hodnota okolo 125 €.

Vizuál

Rozdiel, ktorý sa na prvý pohľad vyskytne, je odlišný vzhľad zariadení AQUA +. Všetky majú rovnakú konštrukciu, ale každý model má jedinečné farebné prevedenie. V princípe je možné model jednoducho vybrať na základe farby: či už je to oranžová, ružová, fialová alebo neónová zelená, zostáva sa rozhodnúť úplne podľa vašich preferencií.

Zhrnutie

Bez ohľadu na zvolený model je výsledok čistenia absolútne identický za predpokladu, že sa použije rovnaké príslušenstvo. Ak chcete maximálne pohodlie, neprehliadnite diaľkové ovládanie na hadici pri modely MultiClean X10 Parquet. Ak sa vzdáte diaľkového ovládania, ale chcete mať tkanivovú hadicu, tak vám zostáva voľba medzi MultiClean X7 a X8 Parquet. V opačnom prípade: Vyhľadajte model, ktorý vás vizuálne osloví a podľa potreby ho doplňte s príslušným príslušenstvom.

Firma Thomas 

Pozrite si všetky vysávače – tepovače od firmy Thomas 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.