Tipy pred kúpou tepovača

Tipy pre kúpou tepovača 

Pred tým ako kúpite ten správny tepovač pozrite si tipy pred kúpou tepovača.

Extrakcia rozprašovaním: čistenie kobercov je jednoduché

Ak už máte spoľahlivý vysávač a teraz hľadáte alternatívu k čisteniu kobercov, môže byť vhodným doplnkom k čisteniu pórovitého koberca klasická odsávacia jednotka (kobercová podlahová čistička).

Zariadenie s rozprašovaním je vhodné nielen na čistenie kobercov, ale aj na čistenie čalúnenia a iných textílií.

Ako funguje čistič kobercov

Cieľ je jasný: odstrániť špinu a zažraté nečistoty. Ale ako fungujú čističe kobercov presne? Aby bola podlaha koberca čo najčistejšia, zariadenie na čistenie kobercov rozprašuje čistiaci roztok so zvýšeným tlakom na podlahu. Toto oslobodzuje nečistoty a nasáva ich priamo v ďalšom kroku. V prípade hrubého zašpinenia alebo škvŕn môže byť koberec najskôr šampónovaný s čistiacim prostriedkom a potom po krátkom čase odsatý. Čistiaci roztok má teda čas na rozpustenie nečistôt v koberci.

Vyberáme tepovač
Vyberáme tepovač

Výrobcovia čističov kobercov

Mnoho známych výrobcov čistiacich a elektrických zariadení má aj zariadenie na odsávanie s rozprašovaním. Jedným z najznámejších výrobcov je pravdepodobne Kärcher. Na našich stránkach sme vybrali len najlepšie čistiace zariadenia na koberce od známych výrobcov, aby sme vám zaistili vysoko kvalitné modely. Pomocou nášho predvýberu ušetríte veľa času a môžete priamo porovnať tie najlepšie modely. Nasledujúci výrobcovia čistiacich zariadení na koberce patria do nášho súčasného výberu:

Tipy pred kúpou tepovača

Čím je väčšia kobercová podlaha, ktorá sa má čistiť, tým väčšia by mala byť aj nádrž čistiaceho zariadenia. To zaručuje, že môžete pracovať bez prerušenia čo najdlhšie, a že nádoba musí byť vyprázdnená v najlepšom prípade len na konci čistenia. V takom prípade by ste sa radšej mali rozhodnúť pre zariadenie s väčšou nádržou. Najlepšie je, ak sa pred kúpou informujete o veľkosti nádrže a o veľkosti podlahy, na ktorú je postačujúca.

Výkon zariadenia je tiež dôležitý. Veľmi lacné zariadenia často majú len veľmi nízky sací výkon, čo vedie k tomu, že po vyčistení je koberec veľmi vlhký. Vyšší výkon zaručuje, že podlaha koberca sa rýchlejšie vysuší, a preto nedochádza k žiadnej nepríjemnej vôni alebo dokonca k plesniam.

Pri porovnávaní viacerých modelov je rozumné dávať pozor na nasledujúce body:

Hlasitosť zariadenia
Prietok v litroch / minúta
Kvalita materiálu
Rozmer dodávky

Dalšie články – vyberáme tepovač 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.