Zelmer VC 7920.0 ST Aquawelt Plus

Vysávač s tepovačom Zelmer VC 7920.0 ST Aquawelt Plus

Zelmer VC 7920.0 ST Aquawelt Plus  multifunkčný vysávač v modernom štýle s množstvom praktických funkcií. Je určený na mokré a suché vysávanie, čistenie kobercov a čalúnení a zbieranie vody.

 

Porovnávač  Heuréka.sk 

Už neponúka žiadny obchod

 Zelmer VC 7920.0 ST Aquawelt Plus
Vysávač s tepovačom Zelmer VC 7920.0 ST Aquawelt Plus

Popis

Multifunkčný vysávač Zelmer VC 7920.0 ST Aquawelt Plus v modernom štýle s množstvom praktických funkcií. Je určený pre mokré a suché vysávanie, čistenie kobercov a čalúnenia a zber vody. Vysávač môže pracovať buď so sáčkom SAFBAG alebo v bezvreckovom režime s kontajnerom na vodu. O čistotu výstupného vzduchu sa stará dvojitý filtračný systém – vodný filter a umývateľný HEPA filter. Vysávač je vybavený veľkým súborom doplnkového príslušenstva, ako sú hubica pre zber vody, hubica na šampónovanie, hubica na suché vysávanie so separátorom malých predmetov, schránka na nesené príslušenstvo. Vo výbave nájdete vzduchovú rotačnú kefu typ VB1000 a parketovú hubicu.

Údaje

Pracovný dosah: 9 m
Objem prachovej nádoby / vrecka: 3 l
Maximálny príkon: 1500 watt
Hmotnosť: 8500 g
Príkon: 1700 W
Farba: strieborná
Hmotnosť a rozmery
Šírka: 850 mm
Hĺbka: 450 mm
Výška: 390 mm
Hmotnosť: 8500 g
Obsah balenia
Teleskopická trubica: Áno
Podlahový nástavec: Áno
Hubica na čalúnenie: Áno
Integrovaná úzka hubica: Áno

Farba
?
Šedá opraviť
Typ vysávača
?
podlahové opraviť
Hlučnosť 80 dB opraviť
Dĺžka prívodového kábla
?
6 m opraviť
Príkon 1700 W opraviť
Filter
?
HEPA umývateľný opraviť
Objem vrecka/nádoby na prach 2.5 L opraviť
Prevedenie trubiek kovové teleskopické opraviť
Akčný rádius 9 m opraviť
Vysávanie mokré, suché opraviť
Prevedenie bezvreckové

Test – Recenzia

Recenze vysavače Zelmer VC 7920

Vysavače Zelmer jsou na našem trhu již řadu let, přesto mám pocit, že dosud nepronikly do podvědomí odborníků i laiků tak, jak by si zasloužily. Proto jsem velmi rád přijal nabídku otestovat víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC 7920, který je navíc vybaven spoustou příslušenství pro suché i mokré vysávání a čištění koberců.

První pohled

Objemná krabice skrývá vysavač, ve kterém je nainstalován filtr pro mokré vysávání i nesené hubice. Vložka pro vysávání do sáčku, hadice, teleskopická trubice a šest druhů sacích hubic je další částí opravdu širokého příslušenství. K výbavě patří i přehledný návod a startovací sada chemie pro mokré čištění koberců.

Prostor pro nečistoty je tvořen sběrnou nádobou umístěnou pod víkem, odklopitelným po stisknutí tlačítka. Pro sáčkovou filtraci vložíme do nádoby sáček s víkem a košem, zajišťujícím optimální průtok vzduchu sáčkem. Sestava je rozebíratelná, což vyžaduje trochu cviku.

Vysávání tekutin a mytí koberců je podmíněno vložením separační přepážky přímo do sběrné nádoby. Přepážka zajistí správné víření vody i pro vysávání s vodním filtrem, při kterém je nutné do nádoby nalít asi 1,3 až 1,5 l vody. Pokud budeme vysávat tekutiny (včetně mytí koberce) není počáteční náplň vody nutná, ale při mokrém čistění koberců je třeba do zásobní nádržky, umístěné za sběrnou nádobou na nečistoty, nalít čistící roztok.

Na obou bocích vysavače jsou odklopitelné mřížky, pod kterými se skrývá Hepa filtr s jemným filtrem a na druhé straně klasická trojdílná sada malého příslušenství.

Příslušenství

Teleskopická trubice je již klasickým příslušenstvím vysavačů, stejně jako je u vysavačů s mokrým provozem běžná hadice potažená hladkou vrstvou zevnitř i zvenku, přizpůsobená pro sání vody.

V otevíratelném prostoru na boku najdeme malé sací hubice.

Již univerzální hubice s přepínáním pro hladkou podlahu a koberce je vybavena zvláštní vyjímatelnou vložkou, která zachycuje větší předměty. Popelka by jí mohla lehce oddělit hrách od čočky, v praxi však poslouží spíše pro vyproštění menších předmětů z těžko dostupných míst, například prstýnku zakutáleného pod postel.

Hubice s rotačním kartáčem je vybavena přepínáním pro vysoký a nízký vlas, které snižuje energii kartáče přisáváním vzduchu. Drážka v kartáči usnadňuje jeho čištění od dlouhých vláken.

Pro mokré čištění koberců a čalounění jsou přiloženy dvě úzké částečně průsvitné hubice s tryskou na vstřikování tekutin. Širokou hubici na koberce lze doplnit stěrací lištou s kartáčkem a stěrkou, určenou pro mytí hladkých povrchů, podlah, stěn ale i oken.
Dvě téměř totožné, snadno rozmontovatelné, hubice mají zcela jiné určení.

Sací hubice pro mokré čištění koberců je vybavena tryskou pro nástřik mycí a proplachovací kapaliny, kterou ihned vysává. Přídavná stěrací lišta má na jedné straně kartáček uvolňující nečistoty a gumovou stěrací listou, což umožňuje mýt podlahy, okna nebo omyvatelné stěny.

Hubice s delšími kartáčky na obou stranách slouží pro vysávání prachu z hladkých podlah, zatímco hubici s dvěma gumovými lištami využijeme pro vysávání tekutin.

Aby toho nebylo málo, v postranním otevíratelném prostoru vysavače najdeme ještě klasickou trojici hubic pro suché vysávání čalounění, s dlouhými chlupy pro opatrný sběr prachu a úzkou štěrbinovou hubici.

Pro snadné přerušení práce jsou nejčastěji používané hubice vybaveny držákem, který zasuneme do drážky v zadní části vysavače a tak vyřešíme problém „kam s ním“, když například zavoní telefon.

Ovládání

Vysavač určený pro vysávání vody musí být vodotěsný zvláště v okolí ovládacích prvků, protože nelze vyloučit jeho ovládání mokrýma rukama. Proto je všech pět ovládacích tlačítek překryto poměrně silnou gumou ovládacího panelu. Díky ní jde ovládání trochu ztuha, ale zato můžeme mít jistotu, že se skrz něj voda nedostane do přístroje.

Velká tlačítka slouží pro zapnutí vysavače a navinutí síťové šňůry, prostřední pro zapnutí čerpadla tekutin, středním tlačítkem zapneme čerpadlo tekutiny z nádržky do trysky na hubicích a nejmenšími tlačítky zvyšujeme a snižujeme výkon sání. Pro jeho indikaci slouží pětistupňová LED stupnice. Další dva LED indikátory zobrazují činnost čerpadla a nízký průtok vzduchu například při naplnění sáčku.

Praktické zkušenosti

Vodní filtry nejsou zcela obvyklé a to i přesto, že mají řadu výhod. Proto jsem byl zvědav jak je tento flitr zvládnut. Po vložení přepážky a nalití 1,3 až 1,5 litru vody do sběrné nádoby, lze využít všechno příslušenství pro suché i mokré vysávání. Vzduch procházející vodou zvířenou pomocí přepážky je směrován na omývané lamely, kde proud vzduchu opět naráží na vodu a zbavuje se tak nečistot. I když sběrná nádoba není průhledná, je možné zpozorovat jak voda v nádobě víří a díky tomu pochopit, proč je vodní filtrace tak účinná.

Ovládací panel s tlačítky chráněný proti vodě maskou z gumy. Pod otvorem pro sací hadici si všimněte bajonetu pro připojení hadičky saponátu.

Na molitanovém filtru, který současně působí k odstranění kapiček vody z proudu vzduchu, jsem po vysávání nenašel žádné nečistoty. Vysávání s vodním filtrem navíc zvlhčuje vzduch. Negativ této filtrace je málo – nutnost po každém vysávání vylít vodu s nečistotami a zachovávat vyšší opatrnost při manipulaci s vysavačem, aby se nepřevrátil. Rozhodně jde o podstatně hygieničtější manipulaci s nečistotami než u bezsáčkových vysavačů.

Mokré vysávání provádíme také s vodním filtrem, do něhož nemusíme lít základní náplň vody. V tom případě je ale nutné vysávat jen mokré nečistoty, aby se suchý prach nedostával do molitanového filtru a do motoru. Proto bych raději vždy vodní filtr vodou plnil.

Kromě hubice na vodu, kterou můžeme vysávat větší množství vody například z prasklého akvária, jsou nejužitečnější štěrbinové sací hubice s tryskami. Většina uživatelů si je spojí s mokrým čištěním koberců a čalounění, ale po doplnění široké hubice o stěrací lištu ji můžeme využít k mytí linolea, kachličkových podlah nebo oken. Obojí jsem vyzkoušel a jde to skvěle.

Před tím je ale nutné naplnit mycím roztokem (1,7 l) nádržku za sběrnou nádobou a zapojit hadičku saponátu. Nádržku lze jednoduše vyjmout i nasadit zpět, ale nasadit jde jen v jednom směru.

Mytí koberců je sice snadné, ale zdlouhavé, protože po prvním mytí pomocí roztoku se saponátem je nutné provést ještě další jedno či raději dvě propláchnutí pomocí jen čisté vody. Tak se odstraní zbytky saponátu, který by na sebe nabaloval nečistoty a koberec by byl brzy zase znečištěný.

Důležité je používat nepěnivé přípravky speciálně určené pro strojní čištění koberců, aby se s pěnou nedostala voda do motoru vysavače. Pokud voda bez pěny naplní sběrnou nádobu, zdvihne se plovák, který nádobu uzavře a zabrání nasátí vody do motoru.

Koš pro vysávání do sáčku zabraňuje jeho přimknutí ke stěně a pomáhá tak využívat celou plochu sáčku pro vysoký průtok vzduchu.

Vysávání do sáčku provádíme po vložení filtrační vložky do sběrné nádoby. Se sáčkem lze provádět pouze vysávání suchých nečistot. Za jeho výhodu můžeme považovat nízké nároky na údržbu, která znamená jen jednou za čas vyměnit sáček a vyměnit nebo vyprat filtry.

Hodnocení

Zelmer Aquawelt Plus VC 7920 je přístroj, díky kterému uklidíte snadno většinu povrchů v domácnosti. Jeho univerzálnost podporuje opravdu široké příslušenství i vysoký výkon.
Při žádné činnosti (suché vysávání se sáčkovým i vodním filtrem, mokré vysávání mytí podlah i oken, mokré čištění koberců) jsem nenarazil na problém. Snad jen nádržka na saponát pro mytí by mohla mít větší objem, protože při čištění koberců je nutno ji často doplňovat.

Vysavač mohu s klidným svědomím doporučit.

Plusy

široké příslušenství pro všechny povrchy
vysoký výkon
sáčková i vodní filtrace
vzhledem k výkonu je tichý

Mínusy

tlačítka jdou trochu ztuha
objem nádržky na saponát by mohl být vyšší

Recenzie od zákazníkov

Plusy

veľmi dobre tepuje aj vysáva
kvalitny stroj s vela nadstavcami
výborné možnosti využitia jedného prístroja,
možnosť regulovať silnú saciu silu
dobrý sací výkon
super čisti koberce aj čalunenia
dobra cena, vela nastavcov v baleni
má aj vodny filter
jednoduchá obsluha
vysávanie do vody
množstvo nástavcov
ľahké čistenie vysávača
možnosť jednoducho vysávať cez vodný filter a vďaka tomu netreba kupovať drahé sáčky
napájacia šnúra je dostatočne dlhá
kvalitné prevedenie prístroja
aj podlaha sa da namokro nastriekat/povysavat
vrecka reálne netreba, dá sa všetko filtrovat len vodným + umyvatelným HEPA filtrom
manuálne sa dá regulovať výkon podľa znečistenia

Mínusy

hadička na vodu by mohla mat lepšie riešenie aby nezavadzala v tej spodnej časti
trocha väčšia hlučnosť
trochu ťažší a veľký
sacia flexibilná hadica sa krúti, pretože pri umelých koncovkách sa ťažko otáča
je potrebné dodržať dávku čistiaceho prostriedku inak začne peniť
mohla byť vačšia nádobka na vodu
chýba slovenský manual

Názory

Vysávač je super výkonný ,pekne tepuje turbo kefa je perfektná máme malé dieťa a psa a koberec je ako nový 🙂

Pri tepovaní je konštrukcia náchylná aj pri nízkej hladine nasať penu do motora. Pena sa tvorí aj napriek použitému odpeňovaču. Tryska na aplikáciu čističa je nekvalitne vylisovaná a neaplikuje čistiaci prostriedok po celej ploche.

Sme sklamaní, na mokré vysávanie a tepovanie nevhodný. Od značky Zelmer sme čakali omnoho viac.

Výborné vysáva na sucho i mokro, výborne sa s ním tepuje,
mám vysávač iba krátku dobu, som s ním spokojná

Jednoduchá manipulácia z nádobami nikde nič nekvapká,možnosť vysávať všetky druhy povrchov,

Je mohutnejší ako náš predchádzajúci vysávač- ťažšie sa skladuje

Tento visavac je proste uzasny…. krasne tepuje lahko sa ovlada jeho sila je prekvapujuca. Velmi lahko sa cisti … umyvaju sa filtre pod vodou sklada sa lahko a rychlo. Vsetko ktomu mate co potrebujete k donacnosti. Hlucnost priemerny. Sila obrovska. Vysaje vsetok necistoty a prachu vodu len vilejete do zachodu a čau bordel čau bakterie.Tepovali sme koberec a kompletne kompletne sme vicistili auto … uzas ciste ako nove takmer ani voda nezostane v koberci sedacky a koberec skoro suche …. mozete pouzivat aj iny sampon ako zelmer…. vyskusali sme sampon s drogeria teta stale dostupna v dm tak isto sampon sa vola Larrin Koralan na strojove cistenie koncentrat 500 ml antistaticky nepeni aj s odpenovacom vona krasne funguje jedna radost. Ozivuje farbi 100 % . Sampon vam staci na 30 litrov vody co znamena ze mozete stym tepovat asi 15 alebo 20 krat, a stoji to len 2,eur 60 centov.

Stohoto vysavaca nebudete urcite sklamany . Splni vsetky vase ocakavania a upratovat stym je radost.

Jeho nevyhoda je asi to ze je trozku velky, ale este stale mensi nez istatne vysavace co vnevedia ani polovicu toho co vie tento celmer. Drobne kusky bordelu tiez vysaje a vlasy zbiera do specialneho miesta ktore len otvorite a vysipete.

Bohate príslušenstvo ,dobra savosť či pri suchom,alebo mokrom vysávaní ,tepovanie super,pekne do hlbky vyberie špinu

Hlučnosť, nedodržíte dávku tepovacieho prostiedku ,pení vysavač po bokoch

Určite odporúčam … výborne vysáva najmä turbokefa, po tepovaní bola sedačka za hodinu suchá a pekne vyčistená, z kobercov zišli fľaky a vlákna zostali pekne nadýchané

Široké príslušenstvo násad v základnom balení, ľahká manipulácia pri vysávaní, dostatočný akčný rádius – 9metrov, výber medzi sáčkovým a mokrým vysávaním, pekný dizajn, regulácia výkonu, možnosť tepovania, 4roky záruka.

Veľká spokojnosť. Trochu som sa bála krátkej hadice a hlučnosti, ako sa píše v recenziách, ale podľa mňa to úplne stačí. Do bytu som potrebovala obojživelníka – aj na koberec, aj na dlažbu, aj na podlahu a aj na vodu kvôli terase a umelej tráve, keď prší. Som maximálne spokojná.

Zelmer je přístroj, díky kterému uklidíte snadno většinu povrchů v domácnosti. Jeho univerzálnost podporuje opravdu široké příslušenství i vysoký výkon. Při žádné činnosti (suché vysávání se sáčkovým i vodním filtrem, mokré vysávání mytí podlah i oken, mokré čištění koberců) jsem nenarazil na problém. Snad jen nádržka na saponát pro mytí by mohla mít větší objem, protože při čištění koberců je nutno ji často doplňovat. Vysavač mohu s klidným svědomím doporučit.

Trošku viac hlučnejší a nemotornejší (vzhľadom na svoju veľkosť), ale keď zbadáte ten výsledok vôbec to nevadí
Tento vysávač som si objednala hlavne kvôli tomu, že je s ním možné aj „tepovať“ koberce a čalúnenie. Výhoda je v tom, že tú prebytočnú (špinavú) vodu po vytepovaní aj automaticky vysaje, čím ten prach a špina nezostávajú v koberci. Človek by ani neveril, koľko prachu a špiny má v domácnosti, po čom chodí a na čom spí. Som s ním nadmieru spokojná a mám veľmi dobrý pocit z toho ako mi pomáha vyčistiť domácnosť.

Tento produkt už nie je v ponuke v Nay

 Pozrite si dalšie vysávače – tepovače od firmy Zelmer 

Porovnávač  Heuréka.sk 

Už neponúka žiadny obchod

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.